Doły Biskupie

 

Redakcja Polish News, udała się na zimową wycieczkę do świętokrzyskich Dołów Biskupich, aby mieć okazję zobaczenia jak na okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, tamtejsi mieszkańcy dekorują swoje posesje.

Historia tego miejsca
Doły Biskupie, to niewielka wieś województwa świętokrzyskiego, znajdująca się w powiecie ostrowieckim. W Dołach Biskupich na przełomie minionych wieków, znajdowały się zabudowania fabryki oraz osiedle fabryczne. Mieszkający tu robotnicy, wytwarzali papier.


W kamieniołomach
W miejscowości tej, znajduje się nieczynny kamieniołom kwarcytu dewońskiego ułożony warstwowo, z zauważalnymi kątami dolomitowymi. Na terenie tejże wsi, odkryto w latach 90 ubiegłego stulecia ślady łap i ogonów tekodontów.

 

Nasza redakcja w krainie bajki
Zwiedzając Doły Biskupie, mieliśmy okazję zobaczyć szczególnie piękną dekorację świąteczną, upiększającą jedną z tamtejszych posesji. Enigmatyczne światełka, w swojej zbiorowości przedstawiające różne postacie bajkowe, nadają temu miejscu szczególnej wyjątkowości. Podświetlane renifery, krasnoludki i Mikołaj, w całej swojej krasie nawiązują do minionych świąt. Przyjeżdża do tego miejsca wiele osób z sąsiednich miejscowości, aby móc sobie zrobić zdjęcie, nawiązujące do tego najpiękniejszego okresu w całym roku.

Ewa Michałowska – Walkiewicz