Donald Trump zaprosił Andrzeja Dudę do Białego Domu

Foto: TVP3 Wrocław.tvp.pl

CHICAGO/WASZYNGTON: Andrzej Duda, Prezydent Polski zostal zaproszony z małżonką Agatą do złożenia roboczej wizyty w Bialym Domu we wtorek, 18 września, 2018 roku. Donald Trump wraz z małżonką Melanią powitają polską parę w Białym Domu. W ramach wizyty prezydenci odbędą rozmowy w ścisłym gronie. Amerykańska i polska strona podkreślają, iż wizyta ma miejsce w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po zakończonych rozmowach prezydentów planowana jest wspólna konferencja prasowa i oświadczenia przywódców obu państw dla amerykańskich i polskich mediów.

W poniedziałek, 17 września minister Krzysztof Szczerski przybliży szczegóły wizyty prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych na konferencji prasowej, gdzie będzie również omawiał wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Bukareszcie i spotkania państw obszaru Trójmorza.

W planie wizyty prezydenta Polski w Waszyngtonie są także spotkania z przedstawicielami amerykańskiego Kongresu, którzy zajmują się sprawami polityki zagranicznej, w szczególności współpracą amerykańsko-europejską.

Minister Krzysztof Szczerski poinformował, że w sobotę zakończono negocjowanie ważnego dokumentu, który być może zostanie podpisany przez prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych podczas wizyty Andrzeja Dudy w Waszyngtonie. Nad szczegółami tych dokumentów wciąż pracują dyplomaci po obu stronach Atlantyku.

Przypomnijmy, że bedzie to pierwsza oficjalna wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu za kadencji prezydenta Donalda Trumpa.

Prezydent Andrzej Duda podejmował amerykanską parę prezydencką w Warszawie w dniach od 5-6 lipca, 2017 roku.

Teraz prezydent Trump i jego małżonka będą gospodarzami spotkania.

Prezydent Andrzej Duda spotka się również z Polonią oraz przedstawicielami dyplomacji na specjalnym Bankiecie z okazji 100. lecia odzyskania prez Polske niepodległości.

Do szczegółów tych spotkań powrócimy w kolejnych relacjach z tych spotkań.

@ Andrzej Mikołajczyk

www. wiadomosci.com