Dzień Babci i Dzień Dziadka z nowym portalem dla dzieci i rodziców

portal

 

 Nowy portal dla dzieci SkarbyDzieci.pl zorganizował konkurs dla najmłodszych „Malowanie rozwija” z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz przygotował materiały edukacyjne związane z tym świętem w postaci piosenek i wierszyków online.
portal


   
Konkurs „Malowanie rozwija” polega na przygotowaniu portretu babci lub dziadka w dowolnej technice i przesłaniu na adres [email protected]. Autorzy 10 najciekawszych prac, które zostaną opublikowane na portalu zostaną nagrodzeni książkami i płytami dla dzieci. Idea konkursu wiąże się z propagowaniem przez portal zapewnienia dzieciom dobrego startu poprzez korzystanie z form audio-wizualnych, które wspierają rozwój dziecka.
   Portal przygotował również własne materiały w postaci audio i e-booków związane ze świętem Babci i Dziadka – piosenki, wierszyki, opowiadania i kolorowanki. Użytkownicy mogą bezpłatnie korzystać z materiałów po zalogowaniu – Kiedy zbliżają się ważne dla dzieci dni i święta, rodzice poszukują dla nich piosenek, bajek, czy kolorowanek. To dobra okazja, aby dzieci mogły zaśpiewać piosenkę lub wyrecytować wierszyk, a przy okazji ćwiczyć pamięć, rozwijać zasób słownictwa. Skarbydzieci.pl to portal z bezpiecznymi i przygotowanymi przez specjalistów utworami – uważa pomysłodawczyni portalu Marlena Zamojcin.

O portalu
   SkarbyDzieci.pl to portal, na którym rodzice i dzieci mogą odnaleźć wiersze, bajki, audycje edukacyjne w formie audiobooków i e-booków oraz piosenki i kolorowanki. Zamieszczone materiały zostały przygotowane przez pedagogów, psychologów oraz autorów wierszy i bajek dla dzieci, a także artystów plastyków w oparciu o podstawy programowe dla przedszkoli i wczesnoszkolnej edukacji. Dla dzieci przygotowano materiały z podziałem na grupy wiekowe (np. piosenki dla 3-, 4-, 5-, 6-latków) oraz tematyczne związane z najważniejszymi wydarzeniami dla maluchów – np. wiersze z okazji Dnia Mamy, pierwszego dnia wiosny, czy też pierwszy dzień dziecka w przedszkolu.
   Biblioteka portalu
SkarbyDzieci.pl to docelowo ponad 500 bezpłatnych materiałów edukacyjnych, których celem będzie pomoc w rozwoju dzieci i ułatwienie dostępu do wydawnictw w formie audiobooków i e-booków. Na portalu znajdują się również przygotowane przez specjalistów z różnych dziedzin artykuły dla rodziców z zakresu nauki i zabawy dla dzieci, prezentacja autorów literatury dziecięcej i ilustratorów książek, opis wydarzeń dla rodzin z dziećmi, a także miejsce gdzie rodzice mogą zakładać blogi i pisząc je podzielić się swoimi doświadczeniami i problemami.
   Portal
SkarbyDzieci.pl jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Dlaczego powstał?
   Pomysłodawczynią portalu, w którym rodzice znajdą treści edukacyjne i bezpieczną rozrywkę dla dzieci, jest Marlena Zamojcin prywatnie mama 6-letniego Olafa i 3-letniego Igora, która cztery lata temu założyła również pierwsze radio dla dzieci w internecie – BabyRadio.pl. – Jako rodzic poszukuję w internecie informacji o tym co warto czytać i czego warto słuchać z dzieckiem. Słuchanie audiobooków czy dorysowywanie brakujących elementów na kolorowance rozwija wyobraźnie, daje możliwość kreatywnego spędzania czasu z dzieckiem. To najlepszy prezent jaki można ofiarować dzieciom.

Jak działa portal?
   Zamieszczone w bibliotece portalu audiobooki i e-booki można odsłuchać bezpłatnie po wcześniejszym zalogowaniu. Portal SkarbyDzieci.pl został tak zaprojektowany, by z czasem stać się e-sklepem, w którym rodzice będą mogli online zakupić najnowsze wydawnictwa dla dzieci oraz poradniki z zakresu wychowania i rozwoju. – Rozmawiamy z wydawnictwami o współpracy polegającej na sprzedaży książek w formie audiobooków i e-booków na naszym portalu – jesteśmy do tego przygotowani, ponieważ dysponujemy własnym studiem nagrań i współpracujemy z ilustratorami książek dla dzieci – mówi Zamojcin – Ze wstępnych rozmów wynika, że wydawcy są zainteresowani współpracą z portalem, który dociera do rodziców dzieci do 10 lat i specjalizuje się w tematyce dziecięcej.