„Dzień Polski” w Muzeum Wiedzy i Przemysłu

Niedziela, 15 grudnia, to „Dzień Polski” w Muzeum Wiedzy i Przemysłu (Museum of Science and Industry) na południu Chicago.  W ramach dorocznego festiwalu „Boże Narodzenie dookoła świata”, o godz. 2:00 po pol., harcerskie zespoły artystyczne „Wichry”, „Orlęta”  i „Lechici” przedstawią polskie zwyczaje bożonarodzeniowe – nasze tradycje, kolędy, tańce ludowe.

Międzynarodowe festiwale świąteczne w Muzeum Wiedzy i Przemysłu trwają już ponad 70 lat.  Jak co roku muzeum jest malowniczo przybrane.  Na środku głównej hali stoi imponująca 14-metrowa choinka, w otoczeniu 60 choinek i szopek z różnych krajów świata.  Jest oczywiście i polska, ubrana ozdobami ręcznie wykonanymi przez zespół instruktorek harcerskich.  Warto więc wybrać się na rodzinną całodzienną wycieczkę, oglądnąć wystawę świąteczną i skorzystać z wielu atrakcji dla dorosłych i dla dzieci.

Muzeum mieści się przy Lake Shore Drive i 57. ulicy.  Przed muzeum jest duży dogodny parking.  Festiwal trwać będzie do 5. stycznia, a szczegóły nt. godzin otwarcia, opłat za wstęp i parking, oraz programu znajdują się na witrynie www.msichicago.org.