Eurosport.pl i Onet stworzą nowy serwis sportowy!

Nowy serwis internetowy zostanie umieszczony w domenie Onet.pl. 27 sierpnia strona www.sport.onet.pl otrzyma nową identyfikację wizualną. Zmieni się także logotyp wspólnego serwisu, a dotychczasowi użytkownicy sportowych stron Onetu oraz portalu www.eurosport.pl zostaną przekierowani na nowy adres www.eurosport.onet.pl.

Nowy serwis = nowe korzyści dla użytkownika

Dzięki połączeniu redakcji Onetu i Eurosportu, użytkownicy nowego serwisu www.eurosport.onet.pl zyskają możliwość dotarcia do większej liczby jeszcze lepszych jakościowo informacji oraz plików wideo, publikowanych jako stały element kontekstowy wzbogacający materiały redakcyjne. Na stronie znajdzie się też większa liczba autorskich artykułów, wywiady z wybitnym sportowcami z Polski i świata, komentarze opiniotwórczych dziennikarzy, a także szeroki zakres tematycznych, eksperckich blogów. Na stronach serwisu www.eurosport.onet.pl publikowanych będzie około 5 tysięcy artykułów miesięcznie. Serwis www.eurosport.onet.pl będzie skierowany do szerokiego grona sportowych kibiców.

Każdego dnia serwis dostarczy eksperckie treści dotyczące zarówno najważniejszych, jak i niszowych dyscyplin sportu. Redakcja www.eurosport.onet.pl szczególną uwagę poświęci występom i sukcesom polskich sportowców.

Aspekt strategiczny i biznesowy przedsięwzięcia

– Jestem bardzo szczęśliwy, że doczekaliśmy tej chwili. Jestem podekscytowany. Wspólnie z partnerami z Eurosport zdecydowaliśmy się połączyć nasze siły. Teraz dwa bardzo silne serwisy sportowe łączymy pod jedną domeną. Będziemy w stanie dostarczyć ponad dwa razy więcej materiałów wideo. Zwiększymy liczbę wiadomości pisanych do pięciu tysięcy. Powiększymy pokrycie pozostałych dyscyplin. To będzie zupełnie nowy produkt – zapewnia prezes zarządu Grupy Onet Robert Bednarski. – Wszystkie materiały, również wideo będą dostępne w zintegrowanym systemie mobilnym. Jeśli chodzi o korzyści czysto biznesowe to w pierwszej kolejności liczymy na zwiększony zasięg i częstotliwość oraz czas korzystania. Z racji lepszego produktu liczymy na korzyści finansowe ze zwiększonego ruchu reklamowego.

– Ruszymy w dzień rozpoczęcia US Open. To nie jest data przypadkowa. To, że ogłaszamy fuzję teraz jest spowodowane tym, że w ciągu tygodnia chcemy naszym Czytelnikom ją przybliżyć.

– Onet w swojej działalności prowadzi politykę partnerstwa oraz współpracy z silnymi partnerami i stara się ich pozyskiwać w różnych obszarach. Naszą ambicją jest wyznaczanie standardów, wiec szukamy uznanych na rynku marek, dzięki współpracy z którymi użytkownicy Onetu otrzymają najatrakcyjniejszą i podaną w najnowocześniejszej formie ofertę. Współpraca Onetu z Eurosportem wpłynie pozytywnie na rangę nowego serwisu, jego atrakcyjność merytoryczną i wizerunkową, a tym samym zwiększy zdecydowanie jego zasięg – dodaje Robert Bednarski.

– To połączenie jest unikalne w skali kraju. Nie ma miejsce żadne przejęcie, ale fuzja i partnerstwo. To będzie jeden wspólny projekt. Żadna ze stron nie szuka oszczędności. Szukamy lepszej jakości naszego produktu. Ilość wydarzeń sportowym i imprez jest stała. Nasze połączenie pomoże w pogłębieniu tematu. Będziemy robić to samo, ale sprawniej i w lepszej jakości – zapewnia dyrektor zarządzający Eurosportu Krzysztof Świergiel.

– Wszystkie prawa do materiałów wideo zostaną zachowane. W serwisie eurosport.onet.pl nadal będzie można zobaczyć najlepsze piłki Agnieszki Radwańskiej, czy akcje tria z Borussii Dortmund. Mam nadzieję, że podczas US Open będziemy bardziej się cieszyć z sukcesów najlepszej Polki niż ostatnio w czasie igrzysk w Londynie. Treści, króre znajdą się w serwisie będą uzgadnianie przez obie strony, wybranych dziennikarzy i władze redakcji. Finalnie o wszystkim będzie decydować Onet.

 – Skojarzenie najsilniejszej sportowej marki telewizyjnej w Polsce, jaką jest Eurosport, oraz czołowej krajowej marki internetowej – Onetu, ma na celu stworzenie największego serwisu o tematyce sportowej w Polsce, niekwestionowanego lidera w tej dziedzinie. Współpraca ta ma stworzyć zarówno silny produkt jak i zapewnić podstawy do jego dynamicznego i długofalowego rozwoju – podkreśla dyrektor Świergiel.

Oficjalne wprowadzenie nowego serwisu zostało ogłoszone niecały tydzień przed jej debiutem, by tym samym odpowiednio przygotować użytkowników dotychczasowych serwisów Onetu i Eurosportu na zmiany, istotne zarówno dla sportowych fanów jak i dla obu partnerów.

 

Źródło: Eurosport