Football is Great – współpraca VisitBritain i Premier League

 

W 2011 r. 900,000 turystów, którzy odwiedzili Wielką Brytanię wybrali się na mecz piłki nożnej. Fani futbolu wydali 706 mln funtów, w tym 785£ przypadło na 1 kibica, a wartość jego wydatków była o 200£ wyższa od wartości wydatków przeciętnego turysty odwiedzającego ten kraj (1) . Nic dziwnego zatem, że organizacja VisitBritain przedłużyła umowę partnerską z Barclays Premier League do roku 2016, poszerzając zakres współpracy.

W tym sezonie wspólna kampania VisitBritain i Premier League obejmuje działania reklamowe w Chinach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Norwegii, Szwecji i Hong Kongu oraz promocję w mediach społecznościowych na 35 rynkach, w tym również w Polsce. W ramach akcji promocyjnej fani piłki nożnej mogą zagrać w specjalnie przygotowaną grę online, w której nagrodą jest wycieczka do Wielkiej Brytanii i 2 bilety VIP na mecz Premier League. Gra dostępna jest na Love Wall VisitBritain.

Strona kampanii: www.visitbritain.com/football zawiera informacje o najważniejszych miastach związanych z Premier League, takich jak m.in. Londyn, Manchester, Liverpool, Sunderland, Newcastle, Swansea City czy niedawno awansowany Cardiff City. Oprócz informacji turystycznych, można na stronie znaleźć wywiady z zawodnikami, którzy opowiadają o swoich ulubionych miejscach w Wielkiej Brytanii. Strona umożliwia również rezerwacje wycieczek na mecze za pośrednictwem agencji Thomas Cook Sport. 

Efekty współpracy z Premier League są już widoczne. W zeszłym sezonie, promocyjny film z udziałem Shinjiego Kagawy, japońskiego gracza występującego w Manchesterze United, obejrzało w Japonii ponad 1,5 miliona osób, a VisitBritain wykorzystała jego popularność, aby zachęcić japońskie biura podróży do reklamowania i sprzedaży wycieczek do Manchesteru i Liverpoolu. W tym sezonie wykorzystano w materiałach reklamowych wizerunek Stevena Gerrarda, kapitana reprezentacji Anglii i Liverpoolu. 

W ramach współpracy z Premier League w sklepie internetowym VisitBritain pojawią się nowe wycieczki stadionowe dostępne dla gości z 58 krajów na całym świecie. Nawet jeśli kibic nie dostanie biletów na mecz, może poznać historię swojego ulubionego zespołu, a także odwiedzić szatnie i boiska klubów, w których grają jego ulubieńcy, takich jak Manchester United, Manchester City, Arsenal, Tottenham Hotspur i Chelsea. 

Joss Croft, dyrektor marketingu w VisitBritain, powiedział: „Nasza współpraca to idealny sposób na przyciągnięcie milionów fanów piłki nożnej z całego świata, a w szczególności młodych kibiców z Azji. Barclays Premier League zainteresowana była naszymi możliwościami dotarcia do turystów na całym świecie, a nam chodziło z kolei o wykorzystanie globalnej popularności Premier League. 

Barclays Premier League odgrywa istotną rolę w promocji Wielkiej Brytanii na całym świecie. Rozgrywki ligowe transmitowane są na 212 terytoriach, docierając do 804 milionów gospodarstw domowych, dzięki czemu jest to najchętniej oglądana liga piłki nożnej na świecie. W tym sezonie zmierzą się ze sobą kluby z całej Anglii i Walii, dlatego też zrobiliśmy wszystko, aby była to największa futbolowa kampania, jaką kiedykolwiek prowadziliśmy”.

Richard Scudamore, prezes Barclays Premier League, powiedział po podpisaniu umowy: „Oglądając Barclays Premier League w telewizji, kibice z całego świata mogą zobaczyć najlepszych piłkarzy na świecie rozgrywających ekscytujące mecze na wypełnionych po brzegi stadionach, na których panuje fantastyczna atmosfera. Przedłużenie naszej współpracy z VisitBritain nie tylko ułatwi kibicom z całego świata odwiedzenie Wielkiej Brytanii i zobaczenie rozgrywek ligowych na własne oczy, ale także poznanie historii naszych klubów i miast”.

 Źródło:

http://ttg.com.pl/