POLISH NEWS ogląda perły architektury z całego świata

  W miejscowości Górno leżącej w województwie świętokrzyskim, znajduje się Aleja Miniatur. Ciągnie się ona na obszarze kilku hektarów, a usłana jest zminiaturyzowanymi cudami całego świata. Dyrekcja i prezes tego miejsca, zaprosili redakcję Polish News, aby zobaczyła ten piękny skrawek świętokrzyskiej ziemi.

 Oglądając Watykan

 Najbardziej okazałym obiektem na wspomnianej alei, jest miniatura rezydencji papieskiej w Watykanie. Nie tylko w bardzo wierny sposób ukazany jest frontal tej budowli, ale nawet ze szczególną dokładnością przedstawione są rzeźby świętych i apostołów uwidocznione na portykach placowych. Milimetr po milimetrze, zobaczyć można i podziwiać zarazem piękno tego obiektu, które zwieńczone jest przewspaniałą kopułą glorykańską.

 Przed Łukiem Tryumfalnym

 

Łuk trumfalny

Każdy z nas pamięta ile dobrego dla naszej ojczyzny, która zmagała się z jarzmem zaborów zrobił Napoleon Bonaparte. On sam w roku 1804 w Paryżu koronował się cesarzem Francuzów, by wynieść swój naród na piedestał europejskich potęg. Nie możemy zapomnieć, że prowadził on wojny z Prusami, Austrią oraz Rosją, które akurat dokonały bestialskiego zaboru ziem polskich. W szeregi jego wojska zaciągały się licznie Polacy, aby choć u boku Napoleona, bić znienawidzonego wroga. W Paryżu, ufundowany został przez samego cesarza Francuzów, Łuk Triumfalny na cześć jego dokonań militarnych. Szkoda, że sam Napoleon nie doczekał ukończenia budowy tego wspaniałego obiektu, który uwidoczniony został w świętokrzyskim Górnie.

 Amfiteatr Flawiuszy

 Rzymskie Koloseum, zwane potocznie Amfiteatrem Flawiuszy, służyło w epoce starożytnej za miejsce widowisk i przedstawień teatralnych. Niestety, pragnący ciągłych widowisk lud Rzymu wraz ze swoim cezarem, na arenę Koloseum wprowadzał niejednokrotnie gladiatorów, walczących o swoje życie, jak też i chrześcijan, których rozszarpywały głodne lwy. Miniaturę tego obiektu, który do dziś stanowi wizytówkę gorącej Italii, zobaczyć również można na Alei Miniatur.

 

Grecki Akropol

 W starożytności, głównym miejscem ważniejszych spotkań ludu ateńskiego był Akropol. Wniesiony on został, by tam można było uchwalać ważniejsze ustawy rządowe jak i dzielić się ze sobą wiadomościami zaczerpniętymi od przybyszów lub też podczas odbywanych podróży. Do tego obiektu, nie wolno było wchodzić jedynie biedocie i kobietom.

 

Krzywa wieża w Pizie

 Watykan

 Portal POLISH NEWS dziękuje za zaproszenie do Górna, by swoim czytelnikom pokazać Aleję Miniatur.

 Ewa Michałowska – Walkiewicz

[email protected]