III Regaty Polish Match Tour

Jezioro III Regaty Polish Match Tour

Półfinały, również do 2 wygranych to zacięte pojedynki i zwycięstwa Stańczyka z Żurkiem oraz Przybylskiego z Zajączkowskim (oba wygrane 2-0).

W małym finale o 3 miejsce lepszym okazał się Radek Żurek wygrywając oba wyścigi. Dramatyczny przebieg miał finał, podobnie jak 2 tygodnie temu w Warszawie przerywany

z powodu słabego wiatru aż 2 krotnie. Pewnie wygrywa faworyt Marek Stańczyk pokonując Przybylskiego 3-0 i udowadniając swoją dominację i nie przegrywając w tych regatach żadnego wyścigu. Zwycięska załoga płynęła w składzie Marek Stańczyk, Maciej Kołosiński i Dominik Niśkiewicz.

Marek Stanczyk 3 Regaty Polish Match Tour Marek Stańczyk: „Cieszymy się z wyniku i dobrej formy. Dla nas ten start to doskonałe przygotowanie do najbliższych mocno obsadzonych regat w Austrii. Poziom polskich zawodników rośnie bardzo wyraźnie co idzie w parze z coraz lepszym sędziowaniem i organizacją regat.

Polish Match Tour zmierza w dobrym kierunku i realizuje to co jest jego glownym celem – rozwój match racingu w Polsce. Chciałbym podziękować mojej załodze z która mimo parotygodniowej przerwy rozumiemy się doskonale”

Piotr Przybylski Polish Match Tour III Piotr Przybylski: „Jestem bardziej zadowolony z wyniku i kwalifikacji do regat za miesiąc, niż ze swojego pływania. Mam bardzo duze doświadczenie w meczach na różnych jachtach, ale start za sterem był moim debiutem.

Tym bardziej że płynęliśmy w nowym składzie a to również nie pomaga w tej dyscyplinie, gdzie zgranie załogi jest bardzo ważne. Teraz przede mną kilka startów na większych jachtach m.in. z Karolem Jabłońskim i Mateuszem Kusznierewiczem ale potem wracam do Poznania aby wziąśc udział w kolejnych regatach Polish Match Tour.”

Radek Żurek: „Jesteśmy zadowoleni z wyniku i chyba więcej w tych regatach nie mogliśmy osiągnać. W pólfinale przegraliśmy ze Stańczykiem i to nikogo nie może dziwic – Marek wciąż jest o co najmniej krok za nami. Ja się cieszę że w obu startach w Polish Match Tour jesteśmy na podium – to ważne w kontekscie walki o awans do Mistrzostw Polski. Szkoda że warunki wiatrowe były kapryśne, szczególnie w niedzielę ale i tak za nami 2 dni doskonałego ścigania. Do zobaczenia na nastepnych regatach.

Pełna końcowa klasyfikacja regat:

Marek Stańczyk – Polish Match Tour Racing / Nautiner
Piotr Przybylski
Radek Żurek – SsangYong Sailing Team
Tobiasz Zajączkowski
Maciej Cylupa – MT Partners
Jakub Pawluk – JCNMH Team
Karol Milewski – InPost Sailing Team
Urban Górski
Wojciech Bromka – JKW Poznań
Szymon Muszyński – simondesigner.com
Maciej Jankowski – JKW Poznań
Bartosz Brzozowski

Kolejne regaty w Poznaniu, 14-15 czerwca – JKW Match Race Grade3 o wyższym współczynniku Pucharu Świata i międzynarodowej obsadzie zawodników i arbitrów.

Polish Match Tour to cykl 10 imprez Pucharu Polski w match-racingu. Najlepszych 8 zawodników cyklu weźmie udział w Meczowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w sierpniu w Sopocie. Wszystkie regaty zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF. W tym roku rozgrywana jest druga edycja pucharu, który jest pierwszym i jedynym w historii polskiego żeglarstwa cyklem regat meczowych.

Celem Polish Match Tour jest umożliwienie zarówno najlepszym polskim zawodnikom jak i początkującym regatowcom startów w regatach meczowych Pucharu Świata.

Partnerami cyklu są stocznia Skipper Yachts, żaglownia Apollo Sails, targi Wiatr i Woda oraz Port Jachtowy Nieporęt – baza Polish Match Tour. Patronami medialnymi tegorocznej edycji są portal Onet.pl, Dziennik POLSKA-The Times, magazyny Żagle i CEO Style oraz serwisy internetowe zagle.com.pl i sails.pl

Organizatorem całego cyklu jest firma MT Partners przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego. Więcej informacji oraz relacje na żywo można śledzić na oficjalnej stronie cykl www.polishmatch.pl.

Maciej Cylupa – MT Partners