Inwestowanie w Polsce się opłaca

Wielkimi krokami zbliża się Kongres 60 mln – Globalny Zjazd Polonii organizowany w Miami na Florydzie.

W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele polskich środowisk biznesowych, m.in. rynku nieruchomości, który w kraju nad Wisłą prężnie rozwija się szczególnie w Warszawie i Gdańsku. Jednym z uczestników kongresu będzie firma Marvipol Development S.A., która podczas eventu przedstawi atrakcyjną ofertę inwestycyjną skierowaną do amerykańskiej Polonii.

W dniach 7-10 lutego w Miami odbędzie się Kongres 60 mln – Globalny Zjazd Polonii. To wydarzenie stanowi okazję do spotkania w gronie polonijnym oraz dyskusji na temat możliwości dalszego rozwoju współpracy pomiędzy polskimi środowiskami biznesowymi skupionymi w kraju oraz tymi, które działają poza jego granicami. Silnie akcentowanym podczas kongresu tematem będzie inwestowanie w nieruchomości. Prelegenci będą dyskutować o korzyściach wynikających z lokowania kapitału zarówno na Florydzie, jak i w Polsce, która jest dziś jedną z najważniejszych destynacji turystycznych w Europie oraz centrum spotkań dla sektora biznesowego z regionu CEE (Central and Eastern Europe). W wydarzeniu weźmie udział m.in. firma Marvipol Development S.A., która od 22 lat prężnie rozwija swoją działalność na terenie Polski.

„Cieszymy się, że podczas Kongresu 60 mln będziemy mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Polonii i porozmawiać z nimi na temat możliwości inwestycyjnych w Polsce. Rodzimy rynek nieruchomości przeznaczonych pod wynajem dynamicznie się rozwija. Warszawa znajduje się już w czołówce miast europejskich pod względem obłożenia hoteli, wyprzedzając m.in. Lizbonę, Barcelonę czy Budapeszt. To także niekwestionowane biznesowe serce regionu CEE i najatrakcyjniejszy inwestycyjnie rynek tej części Europy. Paradoksalnie, największe miasto Polski to również jedna z najtańszych hotelowo stolic na naszym kontynencie. Ponadto, Polska awansowała do grona 25 najlepiej rozwiniętych gospodarek świata w ramach globalnej klasyfikacji rynków akcji FTSE Russell, co powodować będzie dalszy wzrost już i tak natężonego ruchu biznesowego. Warto dziś inwestować w naszym kraju i zauważają to także przedstawiciele Polonii, którzy już teraz stanowią duży odsetek naszych klientów” – mówi Mariusz Poławski, Wiceprezes Zarządu Marvipol Development S.A.

W ostatnim czasie deweloper wprowadził do sprzedaży m.in. kompleks luksusowych apartamentów na warszawskiej bliskiej Woli, tuż przy centrum miasta. Unique Apartments to nie tylko lokale w standardzie hotelu pięciogwiazdkowego, ale także bogata oferta udogodnień, m.in. strefa SPA i fitness, lobby z recepcją czy restauracja. Apartamenty przeznaczone będą pod wynajem krótkoterminowy. Procesem najmu zajmie się doświadczony operator hotelowy. W ramach umowy z Marvipol Development S.A. inwestujący mogą liczyć na wysoką i systematycznie wypłacaną stopę zwrotu z inwestycji w skali 7% rocznie. Wszystko to bez osobistego zaangażowania w proces najmu, co pozwala na czerpanie zysku bez konieczności przebywania w kraju. To doskonały wybór dla przedstawicieli Polonii, którzy z zakupionego apartamentu będą mogli korzystać podczas wizyty w kraju w ramach tzw. „pobytów właścicielskich”. W tym okresie lokal nie będzie wynajmowany turystom – pozostanie do pełnej dyspozycji właściciela wraz z dostępnymi w obiekcie udogodnieniami.

Gwarantem sukcesu projektu Unique Apartments jest jego wyjątkowa lokalizacja przy ul. Grzybowskiej, na bliskiej Woli, która już teraz nazywana jest „warszawskim Manhattanem” – to tu powstaje nowe centrum biznesowe stolicy przyciągające z miesiąca na miesiąc coraz więcej podróżujących służbowo. Bliskość centrum Warszawy sprawia, że na nocleg na Woli decydują się także turyści podróżujący w celach rekreacyjnych. Prognozuje się, że nieruchomości luksusowe w Warszawie będą coraz droższe. Już za 1-2 lata ich ceny osiągną wartości obowiązujące obecnie w Kopenhadze, za 3-5 lat w Berlinie, a Paryżu i Londynie za 10-11 lat. Dlatego właśnie teraz jest doskonały moment na inwestycje, które będą procentowały podwójnie – pozwolą osiągać zysk z wynajmu oraz ten wynikający z rosnącej wartości nieruchomości na przestrzeni lat. Szczególnie warte uwagi pod tym względem są właśnie projekty realizowane na bliskiej Woli, która niebawem ma stać się największym centrum biznesowym kraju.

W centrum Gdańska, na klimatycznej Wyspie Spichrzów, Marvipol Development S.A. realizuje natomiast budowę inwestycji Dwie Motławy. Do sprzedaży trafiły apartamenty, w których można zamieszkać lub przeznaczyć pod wynajem. Nowoczesne lokale powstaną w otoczeniu najważniejszych gdańskich atrakcji turystycznych oraz dużych centrów biznesowych.

„Gdańsk to świetny wybór dla osób, które chcą inwestować w nieruchomości na terenie Polski. To nie tylko piękne i zabytkowe miasto z dostępem do morza, ale także jeden z najważniejszych ośrodków biznesowych w kraju. Dzięki temu w przypadku Gdańska nie istnieje zjawisko sezonowości. Do Trójmiasta tłumnie zjeżdżają także turyści z zagranicy – najczęściej Brytyjczycy, Niemcy oraz Skandynawowie, którzy chwalą sobie polską gościnność, mnogość atrakcji oraz korzystne ceny pobytu” – komentuje Mariusz Poławski.

Więcej o inwestycjach Marvipol Development S.A. można uzyskać na stronach: www.unique-apartments.pl i www.dwiemotlawy.pl

Marvipol Development S.A. to jeden z wiodących deweloperów, działający na rynku od ponad 20 lat. Obecnie Grupa Kapitałowa Marvipol Development S.A. realizuje oraz przygotowuje do realizacji 21 inwestycji mieszkaniowych i aparthotelowych oraz jest zaangażowana w budowę i komercjalizację 9 projektów magazynowych.

Przedstawione wizualizacje oraz modele budynków maja charakter poglądowy.

Wygląd budynków oraz zagospodarowanie terenu mogą nieznacznie ulec zmianie na etapie realizacji.

Dodatkowych informacji udzielają:

Mariusz Skowronek

Tauber Promotion

e-mail: [email protected]

Tel. (22) 833 35 02, 698 612 866

Anna Juchimiuk

Dyrektor marketingu

Marvipol Development

e-mail: [email protected]

tel: +48 22 536 50 83

kom: +48 502-422-110