IX SuperFinał zostanie rozegrany 2 sierpnia 2014 r. w Gdyni!

Najważniejszy mecz sezonu na Stadionie Miejskim w Gdyni

Już w sobotę 2 sierpnia na Stadionie Miejskim w Gdyni zmierzą się dwie najlepsze polskie drużyny. Stawką meczu będzie mistrzostwo Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego (PLFA). O prawo gry w IX SuperFinale rywalizuje sześć drużyn najwyższej klasy rozgrywkowej – Topligi. Po rundzie zasadniczej cztery najlepsze zespoły awansują do półfinałów, które zostaną rozegrane 19 i 20 lipca. Ich zwycięzcy zagrają na nowoczesnej, wielofunkcyjnej arenie w Gdyni.

SuperFinał to wielkie święto futbolu amerykańskiego oraz okazja do wyśmienitej zabawy dla całych rodzin. Jak na SuperFinał przystało, mecz będzie miał oprawę w iście amerykańskim stylu, nawiązującą do Super Bowl. Zaplanowane są występy cheerleaderek, niesamowita oprawa, konkursy ze wspaniałymi nagrodami oraz wiele innych atrakcji. O emocje na trybunach zadbają komentatorzy, didżeje oraz animujące doping cheerleaderki. Jak zwykle na futbolowych imprezach wszystko odbędzie się w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. Razem świetnie bawić się będą kibice, nie tylko z całej Polski, ale również z Europy.

W samo południe przy Stadionie Miejskim zostanie uruchomione amerykańskie miasteczko, do którego bezpłatny wstęp będzie miała każda osoba posiadająca bilet. Uczestnicy pikniku będą mogli, choć na chwilę, stać się prawdziwymi futbolistami – przymierzyć uniform zawodnika, sprawdzić, z jaką prędkością rzuca się piłką, jak trafić nią do celu oraz zmierzyć się z Reprezentantami Polski! Na każdego czekać będzie moc atrakcji i konkursów z nagrodami. Wszystko odbywać się będzie w rytm muzyki i w roztaczających się zapachach prawdziwych amerykańskich kulinarnych specjałów.

Mecz który rozpocznie się o godzinie 16:00 poprzedzi efektowna ceremonia otwarcia.

– Futbol amerykański jest dyscypliną wyjątkową. Z każdym kolejnym rokiem zdobywa coraz większe grono pełnych pasji fanów, którzy aktywnie śledzą zmagania zawodników ulubionych drużyn. Z tym większą dumą przyjąłem informację o wyborze Gdyni na miejsce, w którym rozegrany zostanie IX Superfinał PLFA. To prestiżowe wydarzenie doskonale wpisuje się w sportowy charakter naszego Miasta. Cieszy również fakt, iż ten spektakularny mecz rozegrany zostanie właśnie na Stadionie Miejskim – nowoczesnym obiekcie, który po raz pierwszy będzie miał szanse gościć najlepsze zespoły Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego – powiedział Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdyni.

Wybór Gdyni na gospodarza SuperFinału jest dla nas szansą nie tylko na organizację kolejnego przedsięwzięcia sportowego na najwyższym poziomie, lecz także ukazanie naszego Miasta jako miejsca pełnego otwartych i aktywnych mieszkańców. Jestem pewien, że to nietuzinkowe wydarzenie spotka się z ogromnym zainteresowaniem wszystkich, którym nieobce jest piękno sportowej rywalizacji – dodał Prezydent Miasta Gdyni, Wojciech Szczurek.

– Poprzednie dwa SuperFinały, które zostały rozegrane na Stadionie Narodowym w Warszawie odniosły wielki sukces promocyjny, frekwencyjny i organizacyjny. Jestem przekonany, że tegoroczne ukoronowanie sezonu Topligi w Gdyni będzie równie, a może nawet bardziej spektakularne -zapowiada Jędrzej Stęszewski, prezes PLFA. – Gdynia znana jest z tego, że intensywnie angażuje się w sportowe przedsięwzięcia oraz wspieranie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Rozmiar Stadionu Miejskiego, oraz jego najwyższy standard zapewniają idealne warunki do przeprowadzenia imprezy sportowej o takiej skali jak SuperFinał PLFA – dodał Stęszewski.

Ceny biletów rozpoczynają się od 20 PLN. Dodatkowo, dla rodzin oraz zorganizowanych grup przygotowana jest 20% zniżka.

Bilety będzie można kupić za pośrednictwem strony internetowej www.eventim.pl oraz we wszystkich punktach sprzedaży Eventim, między innymi w Empikach. Przedsprzedaż ruszy w najbliższych dniach.

Do zobaczenia 2 sierpnia na Stadionie Miejskim w Gdyni!

Polska Liga Futbolu Amerykańskiego (PLFA)
PLFA została powołana do życia w 2006 roku. W pierwszej edycji ogólnopolskich rozgrywek ligowych wystąpiły cztery kluby. W sezonie 2014 w szranki PLFA staje 70 drużyn, które występują w Toplidze, PLFA I, PLFA II, PLFA 8 oraz PLFA J. Mistrzowie sezonów 2012 i 2013 zostali wyłonieni w SuperFinałach, które zostały rozegrane na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na trybunach zasiadło łącznie 39 500 widzów.

Informator Prasowy PLFA 2014:
http://plfa.pl/res/mce_res/2014/InformatorPLFA2014.pdf [11 MB]