Jeździecka CAVALIADA oczarowała publiczność Warszawy

 

Wydarzenie po raz pierwszy odbyło się jako cykl zawodów CAVALIADA Tour, organizowanych w różnych miastach Polski: Poznaniu, Lublinie i finałem w Warszawie.

 W drugim tygodniu marca stołeczny Torwar odwiedziło ponad 12.000 osób, którzy obserwować mogli zmagania najlepszych polskich i zagranicznych jeźdźców. „Odnotowaliśmy rekordowe zainteresowanie ze strony sportowców, którzy coraz bardziej doceniają polską CAVALIADĘ. Od trzech lat pracujemy nad tym aby co roku podwyższać poziom organizacyjny zawodów jeździeckich w naszym kraju. Chcemy dorównać standardom jakie wytyczają Holendrzy, Niemcy czy Wielka Brytania” – powiedział Dominik Nowacki, dyrektor CAVALIADY.

 A wszystko dzięki doskonale zaplanowanej formule zawodów, które łączą w sobie płaszczyznę sportu, show i businessu. Dlatego też czterodniowe wydarzenie `odwiedzili nie tylko pasjonaci jeździectwa ale również Ci, którzy szukali pomysłu na atrakcyjny weekend.

 Pula nagród pieniężnych w całych zawodach CSI3* w Warszawie wynosiła ponad 500.000 zł. W czterech konkursach zaliczanych do prestiżowego rankingu Longins Światowej Federacji Jeździeckiej FEI zwyciężali: Duża Runda – Holenderka Jody Van Gerven, Średnia Runda – Estończyk Gunnar Klettenberg. Reprezentant Austrii Gerfried Puck wygrał widowiskowy Speed & Music.

 

Publiczność poznała także najlepszy zaprzęg parokonny Volkswagen Halowego Pucharu Polski. Należał on do Waldemara Kaczmarka z klubu LKS Chersoń Bielin. „Zaprzęgi na stałe zagoszczą już w programie CAVALIADY, bo publiczność uwielbia ich zmagania. To bardzo widowiskowe i dynamiczne przejazdy na czas, które wzbudzają ogromne emocje” powiedział Tomasz Kobierski, wiceprezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich, Prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich, organizator CAVALIADY.

 Zwycięzcą Grand Prix Warszawy rozegranego pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, została Holenderka Suzanne Tepper. Duży sukces odnotowała Ewa Mazurowska, która zajęła drugie miejsce. Trzecia w konkursie był Anna Gromzina z Rosji.

 Pamiątkowe statuetki wręczyli Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Zbigniew Jagiełło w towarzystwie Prezesa Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzeja Byrta oraz Prezesa Polskiego Związku Jeździeckiego Łukasza Abgarowicza.

 Kwalifikację do Finału Pucharu Świata, który w dniach 24-28 kwietnia odbędzie się w Goteborgu zdobyło trzech jeźdźców: Anna Gromzina (ROS), Kristaps Neretnieks (LAT) i Jarosław Skrzyczyński, co dla Polaka jest ogromnym sukcesem.

 Zawody w stolicy Polski były również finałem CAVALIADY Tour (Poznań, Lublin, Warszawa). Zwycięzca klasyfikacji seniorów, Jarosław Skrzyczyński wyjechał z Torwaru nowym samochodem Volkswagen Up. W kategorii młodzieżowców najlepszy w Tourze okazał się Maksymilian Wechta.

Kolejne zmagania jeźdźców w CAVALIADZIE w grudniu 2013 r. w Poznaniu oraz w CAVALIADZIE Tour w marcu 2014 r. w Lublinie i Warszawie.

  Źródło: cavaliada.pl

Zdjęcia: cavaliada.pl