Kapkazy

 

Kapkazy, to niewielka wioska, leżaca opodal miejscowości Wiącka. Otacza ją, malownicze położenie Gór Świętokrzyskich. Znajduje się tutaj, jedno z gospodarstw agroturystycznych należących do Stowarzyszenia Turystyki Wiejskiej „W Krainie Latających Czarownic”. To niezwykłe miejsce spotkań wszystkich tych, którzy kochają teatr oraz twórczość ceramiczną.

Szkoła Wrażliwości

Szkoła Wrażliwości od kilku lat prowadzona jest przez państwa Ewę i Mariusza. Będaca na ich podwórku stara stodoła, jest pewnego rodzaju centrum sztuki wiejskiej.

Spektakle i wystawa

Odbywają się tutaj różnego rodzaju spotkania kulturalne takie jak: koncerty, przedstawienia, wystawy plastyczne, warsztaty ceramiczne i teatralne, wernisaże, prezentacje artystyczne i plenery sztuki. Stodoła ta, jest siedzibą teatru wiejskiego. A tuż obok wspomnianej stodoły, w kamiennej krytej strzechą chacie czarownicy i dziaducha starucha, mieści się pracownia ceramiczna. Szkoła Wrażliowości, przygotowała również programy edukacyjno-krajoznawcze dla dzieci i młodzieży, w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego i ekologii.

Na wystawie zobaczyć można

Na wspomnainej wystawie zobaczyć można, postacie ceramiczne, które obrazują wiele bohaterów z bajek braci Grimm i Hansa Andersena. Naszej redakcji, najbardziej podobała się postać Gęsiareczki i Królowej Śniegu.

 

Redakcja Polish News, dziekuje pani Ewie za zaproszenie i mozliowśc wykonywania zdjeć.

Ewa Michałowska – Walkiewicz
ewlakiewicz@wp,.pl