Konspiracja- czyli historia tajemnych organizacji

Na zdjęciu: Białystok, 24 stycznia. Foto: strefaagro.pl

Konspiracja- czyli historia tajemnych organizacji

Konspiracja czyli z łaciny conspiratio, oznacza nielegalną wręcz podziemną i co się z tym wiąże tajną organizację polityczną, niezwykle przedsiębiorczą w swoich działaniach. Jej tajna działalność skierowana jest przeciwko istniejącej władzy, pomagając jednocześnie uciskanym obywatelom.

Jak zwykł mawiać Józef Piłsudski…jak władza czego pojąć nie może…to w inny silniejszy niż ona sposób należy jej to wytłumaczyć…

Dywersja

Ze zjawiskiem konspiracji łączy się ściśle słowo dywersja. Oznacza ono niszczące działanie zbrojne, wymierzone przeciwko wrogowi i jego arsenałowi zbrojnemu. Dywersyjne działania, organizowane są z ukrycia w celu osłabienia obronności wroga oraz jego gospodarki. Dywersja to także, dezorganizacja sił przeciwnika, która właśnie polega na niszczeniu lub uszkadzaniu zasobów zbrojnych wroga. Dywersję można też przeprowadzać w czasach pokoju i polega ona najczęściej na organizowaniu blokad ulicznych, marszów i szeregu demonstracji.

Niszczenie struktur wroga

Dywersja gospodarcza, przekłada jako swój najistotniejszy cel, długofalowe a przede wszystkim systematyczne niszczenie struktur gospodarczych wroga. Jej podwaliną jest dywersja polityczna. Dywersja polityczna zwana inaczej ideologiczną, rozumiana jest jako zespół wypracowanych różnego rodzaju form i metod działania na szkodę przeciwnika. Ten rodzaj dywersji, ma znaczący wpływ na niszczenie wysublimowanego morale społeczeństwa lub jego jednostek. Działania te muszą być realizowane poprzez wpajanie ludziom dziwnych nakazów, które nie mają pokrycia w rzeczywistości i przede wszystkim prawdzie.

fot.www.strefaagro.pl

Rolnicza dywersja

Pewnego rodzaju dywersją jest obecny w Polsce protest rolników, który ma miejsce w dniu 24 stycznia 2024 roku. Protest ten ma na celu zablokowanie ważniejszych dróg przejazdowych w całej Polsce. Rolnicze ciągniki oraz maszyny, znacznie spowolnią ruch uliczny lub nawet go wstrzymają. Ta rolnicza akcja wymierzona jest w Komisję Europejską i jej niesprawiedliwe postanowienia wobec polskiego rolnictwa. Protest ten ma się rozl na całą Polskę… tak informują przedstawiciele NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”.

Foto: Wojciech Wojtkielewicz- strefaagro.pl

Traktory na polskie ulice

Traktory zablokują trasy międzynarodowe, a także większe arterie kraju. Protest ten jest też wspierany przez rolnicze OPZZ, toteż związkowcy zapowiadają, że tuż po konferencji prasowej w miejscowości Zbuczyn, która będzie miała miejsce w godzinach południowych, nastąpi wyjazd rolników i rolniczych maszyn na polskie ulice.

 Autorka z popiersiem Józefa Piłsudskiego

Co to za rząd polski i UE, którzy nie potrafią rozmawiać z ludźmi tylko trzeba stosować metody jak za czasów II wojny światowej, w celu jakiegokolwiek porozumienia. Więzienie wolnych ludzi, wpychanie w polskie granice uchodźców, wyciąganie ludzi z Pałacu Prezydenckiego…ciekawe co jeszcze wymyślą „wielkie małe” głowy rządzących z czasów XXI wieku. Jak mawiał Józef Piłsudski…z ludźmi się rozmawia, a nie na siłę się ich stawia w szereg…

Ewa Michałowska- Walkiewicz