KPA Illinois zorganizowało spotkanie kandydatów na urzędy lokalne

 

CHICAGO: Kongres Poloniii Amerykańskiej na stan Illinois (Polish American Congress-Illinois Division) zorganizował spotkanie z kandydatami do lokalnych urzędów w aglomeracji chicagowskiej. Spotkanie odbyło się w poniedziałek wieczorem, 27 lutego, w siedzibie Związku Narodowego Polskiego.

Na spotkanie przybyło kilkunastu kandydatów ubiegających się o różne urzędy w lokalnych miasteczkach, takich jak Bensenville, Franklin Park, Norridge, Park Ridge, Schiller Park, River Grove! 

Lukas Fuksa z rodziną. Foto: https://www.facebook.com/lucasformayor/

Niektórzy z kandydatów tacy jak Lucas Fuksa, prawnik, kandydat na biurmistrza Park Ridge czy Sergiusz Zgrzebski , dziennikarz, kandydat na radnego w Bennsenville, urodzili się w Polsce.
Sa dobrze znani w środowiskach profesjonalnych i w środowisku polonijnym. Lucas Fuksa to były Prezes Polonijnej Izby Gospodarczej.

Sergiusz Zgrzebski.  Foto: https://www.facebook.com/sergiuszz

Inni kandydaci to doświadczeni politycy, pracownicy w służbie publicznej, tak jak np. James Chmura, były wieloletni pracownik Urzedu Podatkowego (IRS), ubiegąjacy się o ponowny wybór na burmistrza Norridge. Znakomicie radzi sobie z balansowaniem budżetu, miasteczko utrzymuje płynność finansową od wielu lat bez zaciągania pożyczek i obligacji. Na moje pytanie jak mu się udało zbalansować budżet, odpowiedział dowcipnie, że nauczył się tego od swojej matki, która miała polskie pochodzenie.


James Chmura, burmistrz burmistrza Norridge, IL

Wśród urzędujacych burmistrzów są także inni, których nie było na spotkaniu jak Andrew Przybyło, burmistrz Niles, Matt Bogusz, burmistrz miasteczka Des Plaines, Arlene Jezierny, burmistrz Harwood Heights, Illinois .
Dużą rolę w zaproszeniu kandydatów na spotkanie do KPA-Illinois odegrała Irene Moskal, która od wielu dekad angażuje się w służbę publiczną.


Czy warto popierać polonijnych kandydatow, albo takich którzy rozumieją polonijną społeczność? 
W moim pełnym przekonaniu Polonia potrzebuje kompetentnych przedstawicieli, decyzję zaś należą do samych wyborców.

@ Tekst i zdjęcia Andrzej Mikolajczyk