Mistrzostwa Klubu „Tatry” w Tenisie Ziemnym

Mistrzostwa Klubu „Tatry” w Tenisie Ziemnym. Zdjęcie pamiątkowe grupy uczestników mistrzostw w maseczkach po resjestracji do turnieju. Korty tenisowe w Lions Park w Prospect Height, IL. 12 lipca 2020 r.

18 lipca 2020 r. zakończyły się Mistrzostwa Klubu „Tatry” w Tenisie Ziemnym. Organizatorem turnieju był honorowy lekarz Klubu dr Bronisław Orawiec. Patronat nad Mistrzostwami sprawował Związek Podhalan w Północnej Ameryce.

Mistrzostwa rozegrano w dniach 12, 14, 17 i 18 lipca 2020 r. Wszystkie mecze singlowe wśród panów przeprowadzono na kortach tenisowych w Lions Park w Prospect Heights, natomiast wśród pań na kortach przy Hickory Hills Park District oraz przy Pleasant Dale Park District w stanie Illinois. Turniej rozpoczął się 12 lipca 2020 r. przy pięknej słonecznej pogodzie, z łagodnymi podmuchami wiatru, małą wilgotnością i temperaturą 77 F. Tegoroczny turniej przeprowadzono zgodnie z obowiązującymi przepisami związanymi z pandemią koronawirusa COVID-19.

Panowie przed rozpoczęciem gier singlowych.

Mecze były pasjonujące i stały na bardzo dobrym poziomie sportowym. W pierwszym dniu turnieju, zanotowano kilka ciekawych pojedynków. Wśród panów Andrzej Harmata wygrał z Piotrem Chowańcem 6:2, 6:0, natomiast Bronisław Orawiec odniósł zwycięstwo w meczu z Władysławem Podlipni 6:1, 6:3. Interesujący był przebieg pojedynku pomiędzy Andrzejem Harmatą i Dariuszem Szamockim, który zakończono na drugi dzień. Zwycięstwo w trzech setach przypadło Andrzejowi Harmacie 4:6, 6:4, 6:2.

Uroczyste zakończenie. Od lewej: prezes Klubu „Tatry” Piotr Chowaniec, Katarzyna Szram, Sylvia Orawiec, Elżbieta i Władysław Podlipni, Bronisław Orawiec (organizator), Andrzej Harmata, Marzena i Dariusz Szamoccy. Dom Orawców w Northbrook, IL. 18 lipca 2020 r.

W kolejnych dniach turnieju, Władysław Podlipni pokonał Piotra Chowańca 6:1, 6:0, a Dariusz Szamocki wygrał z Władysławem Podlipni 6:0, 6:3. Niezwykle zacięty, trwający ponad dwie godziny mecz finałowy stoczyli Bronisław Orawiec i Andrzej Harmata. Wynik meczu 6:3, 3:0 (ret.) dla B. Orawca. I miejsce w turnieju wywalczył Bronisław Orawiec (13-krotny zwycięzca w historii Mistrzostw Klubu), II miejsce zdobył Andrzej Harmata, III lokatę zajął Dariusz Szamocki, IV – Władysław Podlipni, a V- Piotr Chowaniec.

Zwycięzcy z pucharami. Od prawej: Dariusz Szamocki (III), Bronisław Orawiec (I), Andrzej Harmata (II). Z lewej prezes Klubu Piotr Chowaniec.

Wśród pań I miejsce zdobyła Sylvia Orawiec, która pokonała Katarzynę Harmatę 6:3, 7:6 (tiebreak 7:3). Na II miejscu uplasowała się Katarzyna Harmata, a III lokatę zajęła Katarzyna Szram. Wynik meczu 6:1, 6:0 dla K. Harmaty. Cieszy fakt, że w tym roku pojawiły się panie, które świetnie grają w tenisa, a umiejętności te nabrały grając w drużynach tenisowych w High Schools. Tegoroczne uczestniczki turnieju zapowiedziały, że w latach przyszłych będzie jeszcze większa grupa zawodniczek.

Panie z trofeami. Od lewej: Katarzyna Szram (III), Sylvia Orawiec (I), Katarzyna Harmata (II) z dzieckiem na ręku.

Uroczyste zakończenie Mistrzostw miało miejsce 18 lipca 2020 r. w Domu Orawców w Northbrook, IL. W uroczystości uczestniczyły także małżonki tenisistów Klubu „Tatry”. Podczas spotkania organizator Bronisław Orawiec wraz z prezesem Klubu Piotrem Chowańcem wręczył uczestnikom okazałe puchary.

Pamiątkowa fotografia mistrzów turnieju: Sylvia Orawiec z ojcem Bronisławem. Northbrook, IL. 18 lipca 2020 r.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom turnieju oraz wszystkim zawodnikom Klubu „Tatry” i życzymy sukcesów narciarskich w sezonie zimowym 2020/2021.

BO