Moda na pasie startowym

 

Uwaga świata mody skierowana była niedawno na lotnisko w Helsinkach. Długo oczekiwany pokaz Match Made in HEL odbył się na pasie startowym numer 2. Na wydarzeniu, organizowanym wspólnie przez Finnaira i Finavię, pojawiło się siedmiu topowych projektantów z europejskiego i azjatyckiego rynku mody, którzy zaprezentowali swoje kreacje na tym jedynym w swoim rodzaju fashion show.


Szerokokadłubowy samolot Finnaira, stojący na pasie startowym, olśniewające kreacje i promienie letniego wieczornego słońca, stworzyły unikalny klimat i scenografię wydarzenia. Wśród 350 gości, którzy uczestniczyli w pokazie, było około setki międzynarodowych dziennikarzy i wpływowych postaci ze świata mody.
– Chcemy złożyć gorące podziękowania za ten wspaniały pokaz jego wszystkim uczestnikom i organizatorom. Kreacje projektantów lśniły blaskiem na pasie startowym, ale atmosferę stworzyła także przepiękna pogoda. Był to niezwykły sposób promocji lotniska w Helsinkach jako dogodnego miejsca przesiadek na trasach łączących Europę i Azję – mówi Katja Siberg, wiceprezes ds. marketingu i rozwoju Finavii.
– Zorganizowaliśmy ten pokaz mody, by podkreślić znaczenie połączeń między Europą a Azją i zaprezentować najbardziej intrygujących projektantów obecnego sezonu z obydwu kontynentów. Lotnictwo odgrywało kluczową rolę w popularyzowaniu trendów mody na całym świecie. Każdego dnia podczas naszych lotów widzimy, jak moda inspiruje i łączy ludzi. To wydarzenie także zaowocowało wieloma nowymi międzynarodowymi relacjami – mówi Johanna Jäkälä, wiceprezes ds. marki i marketingu Finnaira.
Match Made in HEL to kampania zorganizowana przez Finnaira i Finavię. Ma na celu zwiększenie międzynarodowej rozpoznawalności lotniska w Helsinkach i linii lotniczych Finnair, a także wypromowanie wygodnych połączeń transferowych pomiędzy Europą a Azją.

oprac. Katarzyna Kopeć
foto: matchmadeinhel.com
http://ttg.com.pl/