Powróćmy jak za dawnych lat

 

Dwudziestolecie międzywojenne, to bardzo bogaty okres polskiej muzyki, która wyciska nam współczesnym niejedną łzę. Szkoda tylko, że muzyka ta jest już nieco dziś zapomniana. Nazwiska takie jak Fogg, Żabczyński, Bodo, Ordonówna czy Mankiewiczówna i Pogorzelska mówią współczesnym melomanom same za siebie. Utwory muzyczne przez nich wykonywane, są gwarancją głębokich przeżyć, wzruszeń, no i oczywiście śmiechu. Redakcja Polish News, miała okazję w skarżyskim MCK, być na koncercie zorganizowanym na Dzień Matki, opartym właśnie na wspomnianych piosenkach. Wystąpili zatem tak świetni artyści jak solistka Teatru Muzycznego w Łodzi Emilia Zielińska, solista Opery i Filharmonii Podlaskiej Mariusz Adam Ruta oraz zawsze cudowni Anna i Romuald Spychalscy.

Bogate spektrum wykonywanych utworów

Spośród niezwykle bogatego zbioru utworów okresu międzywojennego, mogliśmy delektować się najpopularniejszymi i najładniejszymi piosenkami tamtych lat. Usłyszeliśmy bowiem takie piosenki jak, „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Już nie zapomnisz mnie”, „Umówiłem się z nią na 9-tą”, „Zimny drań”, „Nie kochać w taką noc to grzech”, „Powróćmy jak za dawnych lat”, czy też „Ja się boję sama spać” oraz „Jesienne róże”. Są to jak nie trudno się domyśleć, nieśmiertelne teksty Hemara czy Własta i Warszawskiego. Do dziś, stanowią one kanwę twórczości wielu artystów.

Mimo, że nasza redakcja nie dostała mimo zapewnień od dyrekcji MCK w Skarżysku- Kamiennej zaproszenia, zakupując bilet mogliśmy pokazać naszym czytelnikom, piękno tego spektaklu.

Ewa Michałowska – Walkiewicz