Na Narodowym bez bramek w meczu z Portugalią

Porugalia

 

 Bramy stadionu zostały otwarte o godz. 17:30. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 20.45.

 

Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Obie drużyny zaliczyły kilka niewykorzystanych sytuacji.

 Porugalia

Polacy grali bez kontuzjowanego Lewandowskiego. Napastnik Borussii Dortmund przyjechał na zgrupowanie z urazem mięśnia uda, którego nabawił się podczas meczu z Hannoverem 96. Zgodnie z przewidywaniami selekcjonera Franciszka Smudy, po badaniach okazało się, że dwa dni przerwy w treningach niewiele zmieniły – zawodnik nie był w stanie wystąpić w meczu z Portugalią.

 wawrzyniak

Zamiast niego na murawę wybiegł Ireneusz Jeleń, który w swoim klubie – OSC Lille – jest jedynie rezerwowym i na boisko wbiega zwykle na kilka ostatnich minut. Przed rozpoczęciem gry Jeleń zapewniał jednak, że jest w dobrej formie i chce powalczyć o miejsce w szerokim składzie na Euro 2012.

 

Wynik meczu:

 

Polska – Portugalia 0:0

 

Skład reprezentacji Polski na mecz z Portugalią:

 

Wojciech Szczęsny (1) – Łukasz Piszczek (26), Marcin Wasilewski (27), Damien Perquis (24), Jakub Wawrzyniak (14) – Dariusz Dudka (5), Eugen Polanski (7) – Jakub Błaszczykowski (16), Ludovic Obraniak (10), Maciej Rybus (8) – Ireneusz Jeleń (21).

 

Skład reprezentacji Portugalii:

 

Rui Patricio (12) – Joao Pereira (11), Bruno Alves (2), Pepe (3), Fabio Coentrao (5) – Raul Meireles (16), Joao Moutinho (8), Miguel Veloso (4) – Nani (17), Hugo Almeida (9), Cristiano Ronaldo (7)

 

Sędziował: Alon Yefet (Izrael).

 

Zdjęcia: B. Zborowski/PAP