Nagroda dla Polskiego konsulatu

Chicago

Chicago

Chicago, IL… 4 marca br. podczas uroczystej gali w hotelu Drake Konsulat Rzeczpospolitej Polskiej w Chicago zostanie wyróżniony nagrodą imienia chicagowskiego architekta Benjamina Marshalla za renowację i rozbudowę budynku konsulatu, wykonaną przez firmę Cianciara Architects w latach 2006 – 2008.

Znajdująca się pod adresem 1530 N. Lake Shore Drive okazała siedziba polskiego konsulatu była znana uprzednio jako willa Bernarda Eckharta, zaprojektowana i wybudowana przez B. Marshalla w 1916 r. Wyróżnienie odbierze w imieniu polskiego rządu konsul Zygmunt Matynia.

Marcowa gala organizowna jest przez Towarzystwo Benjamina Marshalla (The Benjamin Marshal Society), które stawia sobie za cel rozpowszechnianie wiedzy o projektach i życiu architekta, który m.in. zaprojektował hotel Drake oraz storzył i spopularyzował serię budynków mieszkalnych wysokiej klasy na East Lake Shore Drive na wybrzeżu jeziora Michigan.  
Honorowymi gospodarzami gali są burmistrz Chicago Richard Daley oraz znany biznesmen i filantrop Richard Driehaus. Obecny także będzie radny Brendan Reilly. Bankiet prowadzić będzie reporter stacji CBS Channel 2 News Walter Jacobson.
Więcej informacji o tym wydarzeniu można uzyskać na stronie internetowej Towarzystwa http://benjaminmarshallsociety.org/ lub pod numerem telefonu 312-932-4309.