Pijmy wino na zdrowie

Zbawienny wpływ na ludzki organizm

Już dawno temu udowodniono, że wino ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Według jednych teorii codzienne raczenie się lampką wina jest zupełnie nieszkodliwe, według innych nie do końca. Ale raz na jakiś czas, zawsze można podelektować się tym niebywałym smakiem.

Trunek szlachetny

Wino uchodzi za trunek szlachetny. Z tego powodu często podchodzimy do jego picia z większą pobłażliwością, niż w przypadku mocniejszych alkoholi. Tym bardziej, że sami lekarze potwierdzają, że czerwone wino pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Jedną lampką wypijaną codziennie wieczorem, co niektórzy uważają za lekarstwo. Zdaniem większości lekarzy lepiej tego unikać. Nie tylko ze względu na kaloryczność wina, która może zniweczyć nasze starania o szczupłą sylwetkę. Codzienne spożywanie alkoholu jest równoznaczne z przekroczeniem zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, oszacowała ilość jednostek alkoholu, które mogą mieć dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Zgodnie z nimi, nieprzekraczalną granicą powinno być tygodniowe spożycie 12 jednostek alkoholu w przypadku kobiet i 15 w odniesieniu do mężczyzn. Większy kieliszek wina to dwie jednostki alkoholu, czyli 20 g etanolu. Wyliczenie pokazuje, że maksymalna tygodniowa dawka to sześć kieliszków tego szlachetnego napoju. Utrzymanie się poniżej niej, może pomóc zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia, podnieść poziom dobrego cholesterolu, a nawet ustrzec nas przed chorobą Parkinsona czy Alzheimera. Picie większej dawki wina, może mieć dokładnie odwrotne skutki.

Uzależnienie od alkoholu

Codzienne picie alkoholu może w prosty sposób doprowadzić nas do uzależnienia, w którym możemy stracić zupełnie kontrolę nad tym ile i czego pijemy.

Pani Janina Irena Akłag, zaprosiła redakcję Polish News, na szczególną degustację win, które są nisko procentowe i są uważane za lekarstwo dla człowieka.

Ewa Michałowska- Walkiewicz