Piosenki z Kabaretu Starszych Panów

Polish News na występie pani Anny Tchórzewskiej

Kabaret Starszych Panów, to jak wiadomo nazwa autorskiego kabaretu dwóch artystów. A byli to Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski. Po raz pierwszy zaistniał ten program w roku 1958, oczywiście w radiu i na małych ekranach.

Artyści rozrywkowi

Dzięki Kabaretowi, „starsi panowie dwaj” czyli Przybora i Wasowski, zostali uznani za twórców telewizyjnej rozrywki. Każdy Polak kochał piosenki śpiewane w tym kabarecie, a i do tej pory co niektórzy potrafią je sobie nucić w wolnej chwili. Nie tylko muzyka, ale i tekst tych utworów, jest nam do dnia dzisiejszego bardzo dobrze znany.

Zachowane odcinki

Wszystkie zachowane odcinki wspomnianego kabaretu, ukazały się na VHS i dwóch edycjach DVD. Najbardziej poszukiwana była piosenka wykonana przez artystów Kabaretu Starszych Panów, która nosiła tytuł „Kaziu… zakochaj się” oraz „Piosenka jest dobra na wszystko”.

Polish News na występie

Redakcja Polish News, miała okazję uczestniczyć w występie skarżyskiej artystki Pani Ani Tchórzewskiej, która w przepiękny sposób wykonała utwór ze wspomnianego kabaretu, zatytułowany „Kaziu… zakochaj się”.

Kim jest pani Ania

Anna Tchórzewska jest liderką dwóch zespołów wokalnych. Są to „Perły z Lamusa” ze Skarżyska-Kamiennej i zespół „Fantazja” z Szydłowca. Jak mówi o sobie pani Ania…Muzyka gra we mnie od małego dziecka. Scena to moje drugie życie. Kocham muzykę, kocham ludzi, kocham świat…Wielu mieszkańców Skarżyska- Kamiennej oraz Szydłowca, zna wspaniały głos pani Tchórzewskiej, a przede wszystkim mieszkańcy wspomnianych miejscowości są dumni, że ta artystka reprezentuje ich na różnych polskich scenach.

Brawo kochana pani Aniu!!!

Ewa Michałowska -Walkiewicz