Poczta Polska pomoże Świętemu Mikołajowi

 

Poczta Polska potwierdza: „Święty Mikołaj istnieje!” i udostępnia swoim klientom usługę Poczty Fińskiej „LIST OD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”. Aby sprawić niespodziankę bliskim, do których dotrze list z Rovaniemi ze świątecznymi życzeniami od Mikołaja po polsku, wystarczy złożyć zamówienie poprzez stronę internetową lub w najbliższej placówce pocztowej.

List w języku polskim wysyłany będzie w specjalnej świątecznej kopercie opatrzonej fińskim świątecznym znaczkiem bożonarodzeniowym, datownikiem Głównej Placówki Poczty Świętego Mikołaja z koła podbiegunowego. Podpisuje go sam Święty Mikołaj.

Usługa dostępna jest w dwóch opcjach:
• List od Świętego Mikołaja – w którym Mikołaj snuje świąteczną opowieść, zdradza nam swój przepis na świąteczne ciasteczka i kończy radosnymi życzeniami bożonarodzeniowymi z koła podbiegunowego. List wysyłany jest w specjalnej świątecznej kopercie opatrzonej fińskim świątecznym znaczkiem bożonarodzeniowym, datownikiem Głównego Urzędu Poczty Świętego Mikołaja z koła podbiegunowego. Podpisuje go sam Święty Mikołaj.
• List od Świętego Mikołaja z kalendarzem – który oprócz opisanego powyżej listu zawiera również kolorowy kalendarz na każdy miesiąc 2015 roku.

Aby wyjątkowy list z Rovaniemi dotarł do naszych bliskich już na Mikołajki, należy zamówić go do 23 listopada. Możemy też poprosić o dostarczenie listu na Gwiazdkę – takie zamówienia Poczta Polska przyjmuje do 10 grudnia. Koszt takiej świątecznej pamiątki wynosi 19,90 zł, a w pakiecie z kolorowym kalendarzem na każdy miesiąc 2015 roku – 27,90 zł. Ilustracje w kalendarzu pokazują, jak Święty Mikołaj spędza czas przez cały rok. Formularz zamówienia dostępny jest na stronie Poczty Polskiej:http://www.poczta-polska.pl/list-od-swietego-mikolaja/.

Skąd Święty Mikołaj wysyła listy?
Prawdziwy Święty Mikołaj jest tylko jeden i mieszka na Biegunie Północnym w lapońskim miasteczku Rovaniemi, gdzie wraz ze swoimi wiernymi skrzatami przez cały rok szykuje prezenty. Na jego lapoński adres przychodzi ponad 50 000 listów rocznie z Polski.

Placówka Pocztowa Świętego Mikołaja działa od 1985 roku i jest największą atrakcją regionu Rovaniemi. Można ją odwiedzać przez 365 dni w roku, posiada własny kod pocztowy, datownik, logo oraz znaczek pocztowy. Co roku zagląda tam 350 tys. ciekawskich, którzy na własne oczy przekonują się, że Świętu Mikołaj naprawdę istnieje. Już od lat 90-tych „LISTY OD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA” docierają w najdalsze zakątki świata. Najwięcej listów zamawiają mieszkańcy: Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Rosji, Francji, Wielkiej Brytanii, Chin, Japonii, Korei czy Hong Kongu.

Szczegółowe informacje o usłudze „LIST OD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA” znajdziemy także na stronie Poczty Fińskiej pod adresem: http://www.posti.fi/english/postisservices/salesnetwork/santaclausmainpostoffice/.