Podziwiając gruzińskie tańce

Redakcja Polish News, została zaproszona na niebywały koncert do Filharmonii Kieleckiej, aby tam móc delektować się występami Narodowej Perły Gruzji.

Kartuli Tsekva

Gruziński taniec Kartuli Tsekva, oznacza prostotę ludzkiego ruchu. Mówi się, że wyraża on odświętny nastrój i bogatą gruzińską kulturę. Na tym cudownym występie, mogliśmy zachwycać się także tańcem Khevsuruli oraz Mtiuluri, które swym wykonaniem wyrażają męstwo i odwagę Gruzinów, jak również wdzięk i piękno tamtejszych kobiet.

Piękne suknie tancerek

Najbardziej niesamowitą rzeczą jest sposób, w jaki kobiety „płyną”; noszone przez jakąś wydawałoby się niewidzialną siłę. Ich piękne długie suknie w rzeczywistości nadają im wygląd białych łabędzi. Mężczyźni zaś zwinnie tańczą na palcach i piętach co jest prawdziwą ucztą dla oczu widza.

Khevsuruli

Khevsuruli, to kolejny taniec Narodowej Perły Gruzji, który zachwycił naszą Redakcję. Jest to typowy taniec rejonów górskich Gruzji. Symbolizuje on miłość, odwagę, a przede wszystkim szacunek dla kobiet. Opowiada on historię zakochanej pary młodych ludzi, którym na drodze do szczęścia stoi inny mężczyzna.

Cudowny występ wokalny Narodowej Perły Gruzji, a także mistrzostwo tancerzy, wprawiły nasza Redakcję w bajkowy nastrój.

Ewa Michałowska -Walkiewicz