Polska Muzyka w wykonaniu Northbrook Symphony

Symphony

 

 
Symphony Niedziela  23 październik

 Niedzielny koncert 23 października o 4 po poł.  zatytuowany “Duma Narodów”  przedstawi rzadko wykonywany utwór Edwarda Elgara “Polonia”, op 76 jest to kompozycja na dużą skalę  napisaną w 1915r. z myślą o polskich wojskach podczas pierwszej wojny światowej.

 

Na kompozycje Elgara składają się dwie dobrze znane melodie polskie “Z dymen pozarów” IX w. pieśń religijno-patriotyczna  i  polski hymn narodowy, ktory kończy ten majestetyczny utwór  z udziałem pełnej orkiestry i organów. “Polonia” także zawiera cytaty z tworczosci Chopina i Paderewskiego

  
Specjalną atrakcją koncertu to solistki znanego na  Polonii Zespołu Lira. Panie Katarzyna Dorula, Ewa Kowcz i Bridget Ascenzo wykonają  obie pieśni  w orginale czyli w polskim języku  jako preludium do  dzieła Elgara. 

http://www.liraensemble.com/

 

 

W programie znajdą się utwory Dworaka, Boradina, Chabriera i Rapachaka oraz Tczaikowskiego Owertura 1812r.

 

Niedziela 13 listopad

 

W niedzielę 13 listopada o 4 po poł. Northbrook Symphony zaprezentuje rzadko wykonywany  PIANO CONCERTO w E  Maurycego  Moszkowskiego, wspaniałe dzieło w romantycznej tradycji które na poczatku XX w. było ulubionym utworem Chicagowskiej publiczności a które od ponad 80ciu lat nie było słyszane przez nasza lokalna publiczność.  

 
Ten rozkoszny  utwór w czterech częściach  jest pełen pieknych melodii, bogaty w uroczą harmonię i taneczne rytmy . Solistą jest miedzynarodowej sławy amerykański pianista Thomas Pandolfi ktory wielokrotnie  koncertowal Moszkowskiego Koncert w Europie i uważa utwor jako swoją specializację.
 
Także w programie arcydzielo Edwarda Elgara “Enigma” Variacie, op 36.

 

 

Gdzie:                   Sheely Center for the Performing Arts

                              (Located on the campus of Glenbrook North High School)

                              2300 Shermer Road

                              Northbrook, IL 60062

 

Bilety:                   $8 – dla dzieci /studentów

                              $25 – $45 dla dorosłych

Zakup biletow po numerem 847.272.0755

www.TheNSO.org

 

Kilka słów o Northbrook Symphony

 Northbrook Symphony sluży  okolicy North Shore już od  ponad 32 lat. Zadaniem symfoni jest prezentowanie wysokiej jakości programów symfonicznej muzyki, w wykonaniu zawodowych i nie zawodowych muzyków w innowatorskiem formacie który ma za zadanie wzbogacić odbiorcę  w rozumieniu historycznym, kulturalnym i emocianalnym znaczeniu muzyki  w odnosieniu do naszego codziennego  życia. 

http://www.northbrooksymphony.org