Polska noc na Wrigley Field

Polish Day

 

 Polish Day

Jakie polskie akcenty mogliśmy zauważyć podczas tego wtorkowego wieczoru? Przede wszystkim kibice dostawali typowe czapki baseballowe Chicago Cubs z wkomponowaną flagą polską – obowiązywała 5 dolarowa donacja na rzecz Polish-American Association.

Grell Trzeba przyznać, że te czapki rozchodziły się jak przysłowiowe ciepłe bułki i co ważne kupowali je wszyscy kibice – nie tylko Polacy. Na tym stanowisku „dowodziła” Pani Krystyna Grell z Muzeum Polskiego w Chicago a pomagali jej nasi młodzi rodacy.

 

 Z prawej:Pani Krystyna Grell z Muzeum Polskiego w Chicago

Co poza tym: Levy Restaurant oferował dyskaunt na tzw. polish sausages-polską kiełbasę a Sheffield Grill opracował specjalne – polskie menu na dni od  16-22 sierpnia.

Polski hymn odśpiewany został tuż przed amerykańskim podczas meczu a towarzyszyła temu polska młodzież z rozpostartą flagą polską.

Znany analityk i komentator NHL i Chicago Blackhawks – Eddie Olczyk zaintonował hymn Chicago Cubs hymn po 7 innig.

Cubs Alizma

Natomiast jeszcze przed konfrontacją Cubs – Padres wystąpiło trio skrzypcowe ALIZMA, siostry Aleksandra, Izabela i Monika.

 Gary Kenzer

Nad wszystkim czuwał Matt Wszolek – Dyrektor Chicago Cubs do spraw sprzedaży, reklamy i promocji. Stwierdził on, że jest dumny mogąc organizować polski wieczór na Wrigley Field. Dodał, że ta impreza powinna zachęcić polskie środowisko do częstszego odwiedzania ballpark północnej strony miasta.

Należy dodać, że współorganizatorem był koncern Pepsi a jego  wicedyrektor (Chicagoland-Wisconsin Pepsi ) – Larry Flood powiedział , że jest dumny, iż Pepsi może sponsorować imprezę o tak pozytywnym wydźwięku.

 

 

Zygmunt Matynia (z lewej) w rozmowie z Gary Kenzer

Nie zapomnijmy też o najważniejszych gościach tego wydarzenia sportowo-kulturalnego. Na Wrigley Field moglismy oczywiście spotkać głównego organizatora – czyli Dyrektora generalnego Polish-American Association , Pana Gary Kenzera oraz Zygmunta Matynię – Konsula Generalnego RP w Chicago.

Rolak

 

Kto propagował polskie środowisko wśród mediów? Tu niezastąpiony był Raymond Rolak z Detroit. Znany przez wszytskich i znający wszystkich propagował nasze polskie środowisko sportowe w US. Robił to doskonale a my jako redakcja sportowa  polishnews.com  , zawdzięczamy mu też wiele.

Dziękujemy Raymond!

 Raymond Rolak (z lewej) z Kosulem Generalnym RP, Zygmuntem Matynią

Tyle w skrócie o polskiej nocy na Wrigley Field a wszystkich zainteresowanych zapraszam do obejrzenia naszego fotoreportażu z tej imprezy.

https://www.polishnews.com/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=310

 

Jacek Urbańczyk, Chicago, IL.

[email protected]