Przed 12. Kolejką – moi faworyci.

NFL

 

 

Po ostatniej, udanej kolejce nadchodzi czas kolejnych zapowiedzi. Tym razem robione wcześniej na wszystkie spotkania bieżącej kolejki. Już teraz patrząc na rozkład spotkań można powiedzieć, że będzie ona ciężka do przewidzenia za sprawą wielu pojedynków na miejmy nadzieję wysokim poziomie, co przełoży się na jakość i nieprzewidywalność spotkań.

Packers @ Lions

Spotkanie otwierające kolejkę. Już teraz możemy powiedzieć, że będzie ono stało na wysokim poziomie, ponieważ Lions aby wygrać z Packers muszą pójść na wymianę ognia. To jest ich jedyna szansa w tym spotkaniu. Wysoki poziom drużyny gości stawia ich w roli faworyta i to może być atutem Lions. Niejednokrotnie się zdarzało, ze drużyna, która nie była obciążona presją zwycięstwa wygrywała dane spotkanie. Myślę, ze tak będzie i tym razem, ponieważ ostatni mecz pokazał, ze Lions potrafią zagrać otwarty futbol i zdobyć wiele punktów. Z pewnością było to owocne przetarcie przed tym spotkaniem. Packers mogą podejść do tego meczu mniej zmotywowani niż przeciwnicy. Istnieje także niepisane prawo „bij mistrza” i nikt nie pozwoli Packersom na odniesienie kompletu zwycięstw. Lions maja do tego najlepszą okazję, a dodatkowo grają u siebie, gdzie są nieporównywalnie mocniejsi niż na wyjazdach.

Dolphins @ Cowboys

Kolejne trudne spotkanie, gdzie zdarzyć może się wszystko. Biorąc pod uwagę ostatnie spotkania, to goście są na szczycie swojej formy. Ich ostatni mecz pokazał, ze mogą zagrać fenomenalnie zarówno w ofensywie jak i defensywie. Mając matematyczne szanse na playoffy mogą walczyć do samego końca o zwycięstwa. Cowboys w ostatnim meczu pokazali zbyt wielką pewność siebie i o mało nie przegrali spotkania. Po okresie bardzo dobrej gry obronnej powinni nieco obniżać loty i dlatego uważam, że ten mecz należeć będzie do rozpędzonych i żądnych zwycięstw Dolphins.

49ers @ Ravens

Przyzwyczajony do spotkań na szczycie muszę powiedzieć, że to spotkanie będzie inne niż dwa poprzednio analizowane. Wiele zależeć będzie od defensyw, które będą rządzić i dzielić przez całe spotkanie. W ostatnim czasie jak i przez większość sezonu goście prezentują się dużo lepiej niż Ravens. Według mnie mają efektywniejszą ofensywę, co przy niewielkiej liczbie szans będzie kluczowym elementem tego spotkania. Mecz nie powinien zakończyć się wysokim wynikiem jak i dużą przewagą jednej z drużyn, ale ostatnie kilka spotkań pokazało, że Ravens są jak najbardziej do ugryzienia i w tym spotkaniu doznają kolejnej porażki.

Vikings @ Falcons

W tym meczu moim faworytem są Falcons. Na własnym stadionie są wiele lepszą drużyną niż na wyjazdach. Są typową ekipą własnego boiska. Vikings, którzy po kontuzji Petersona nie potrafili poradzić sobie z Raiders nie będą w stanie pokonać równie silnej drużyny. Większość futbolowych atutów należy do Falcons i to powinno dać im upragnione zwycięstwo.

 Browns @ Bengals

Ostatni mecz Cleveland był dla mnie zaskoczeniem. Ich pewna gra ofensywna musiała zakończyć się zwycięstwem. Tym razem powinni ulec dobrze dysponowanej ekipie Bengals, która ma przede wszystkim więcej atutów w ofensywie i dzięki niej powinni odnieść zwycięstwo. Ostatnie mecze pokazały, ze walczą do końca nawet gdy są skazywani na porażkę. Po dwóch bardzo ciężkich rywalach nadszedł czas na niższą futbolową półkę. Według mnie Bengals odczują różnicę i dzięki temu, że będzie grało im się łatwiej to wygrają to spotkanie.

Panthers @ Colts

Od razu muszę powiedzieć, że innej możliwości niż wygrana Panthers nie powinno tutaj być. Colts w tym sezonie zawodzą na całej linii. Brak im zaangażowanie i w tym momencie sezonu są już zrezygnowani i podłamani kolejnymi porażkami. Ich gra także pozostawia wiele do życzenia i przez tonie potrafią nawet nawiązać równorzędnej walki. Panthers natomiast są ekipą solidna i bardzo otwartą. Zdobywają wiele punktów, ale często jeszcze więcej tracą. Wielokrotnie byli lepszą drużyną. a mimo to przegrywali. To spotkanie będzie należało do nich od początku do końca.

Texans @ Jaguars

Ten mecz będzie zacięty. Wszystkie statystyki przemawiają za Texans, jednak nie możemy zapomnieć, że będą oni bez Matta Schauba a to jest spore osłabienie. Defensywa przyzwyczaiła nas do wysokiego poziomu i dzięki niej nie przegrają tego spotkania. A z pewnością uda im się cos ugrać w tym meczu po kilku akcjach ofensywnych prowadzonych przez Tate’a i Fostera.  Za sprawą dobrej defensywy Jags ten mecz będzie należał do zaciętych, a co za tym idzie wynik jak i różnice punktowe obu ekip nie będą zbyt wysokie.

Bills @ Jets

Kolejny atrakcyjny mecz. Tym razem za sprawą meczu u siebie, lepszej ofensywy, defensywy jak i dyspozycji w ostatnich meczach spotkanie będzie należało do gospodarzy. Aktualnie Bills są w dołku, a Jets po wyjazdowych spotkaniach zagrają u siebie z ekipą w kryzysie i będzie to dla nich spotkanie na przełamanie. Udowodnili w tym sezonie, że potrafią grać na bardzo wysokim poziomie. Bills natomiast w ostatnim czasie są jedną z najgorszych ekip ligi.

Cardinals @ Rams

Rewanż, czyli wyrównanie rachunków z ostatniego pechowego spotkania dla Rams. Tamten mecz, a nawet dogrywka nie ułożyły się po myśli Rams i to dzieki temu będą podwójnie zmotywowani, ponieważ grają przed własną publicznością, co powinno pobudzić ich do jeszcze bardziej zażartej walki. Mecz może wygladać bardzo podobnie do ostatniego, czyli bardzo zaciekle i z niewielką liczba punktów na tablicy wyników. Tym razem jednak więcej na swoim koncie zanotują Rams i odniosą upragnione oraz zasłużone zwycięstwo.

 Buccaneers @ Titans

Po prześledzeniu ostatnich spotkań obu zespołów na czoło wysuwają się tutaj goście. W ostatnim meczu pokazali kawał dobrej walki przeciwko Packers i to spotkanie dobrze przygotowało ich do tego starcia. Dzięki niemu pokonają Titans, którzy w moim przekonaniu nie pokazują niczego wielkiego, a do tego na własnym obiekcie wiedzie im się dużo gorzej niż na wyjazdach. Może trochę paradoksalnie, ale statystyki nie kłamią.

Bears @ Raiders

Ciężkie spotkanie do wytypowania. Z pewnością należy ono do czołówki weekendu. Oglądając ostatni mecz Raiders uważam, że mogą oni mieć więcej do powiedzenia w defensywie, wydaje mi się, że byli lepiej zorganizowani i nie mieli problemów z poczynaniami ofensywnymi Vikings. Przyrównując także okbie ofensywy dochodzę d wniosku, że Raiders są bardziej skuteczni, a w takim przypadku jak mecz zacięty gdzie jedna akcja może przesądzic o jego losach jest bardzo istotne. Dodatkowo mecz u siebie sprawia, że większe szanse daję gospodarzom, ale w tym meczu zdarzyć się może wszystko.

Redskins @ Seahawks

Ostatni mecz Redskins to była dla mnie niespodzianka, nie sądziłem, że będą w stanie nawiązać jakąkolwiek walkę z dobrze dysponowanymi Cowboys. Mieli jednak nóż na gardle i to mogło ich zmotywować do walki. Teraz jednak szanse mają coraz mniejsze to ich gra powinna wrócić na ostatnie tory. Tą trasą Redskins nie dojadą do stacji zwycięstwo, a to z powodu wyjazdu jak i bardzo dobrej dyspozycji Seahawks, która także jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Bardzo dobra gra defensywna i jeszcze lepsza ofensywa pozwoliły odnieść pewne zwycięstwo, które było dla mnie zaskoczeniem, gdyż pokonali drużynę znajdującą się na fali czyli Rams.

Patriots @ Eagles

Może kolejny raz zaskoczę, ale ponownie typuję Eagles. Mają nóż na gardle i każde kolejne zwycięstwo przedłuża ich małe szanse na playoffy. Ostatni mecz pokazał, ze nawet gdy na starcie są na straconej pozycji mogą wyjść z tego obronną ręką i nie pozwolić na nic teoretycznie lepszej drużynie. Tym razem zwycięstwo Eagles jest dla mnie jeszcze bardziej pewne niż ostatnio. Wiele zawdzięczają defensywie, która ostatnio zmiażdżyła Giants. Ofensywnie nie wyglądali źle i jest to z pewnością plus, ponieważ po kontuzji Vicka i Maclina wszyscy skazywali ich na pożarcie. Przechodząc do Pats trzeba przyznać, że ich defensywa nie stoi na najwyższym poziomie i tu widzę tą różnicę, która nie pozwoli odnieść im zwycięstwa. Z pewnością mecz godny oglądania – jak wszystkie tego weekendu.

Broncos @ Chargers

Gospodarze to z pewnością najbardziej pechowa ekipa mijającego miesiąca. Wiele razy powinni wygrać jednak schodzili z boiska pokonani. Graja efektownie, jednak często nie przekłada się to na wynik końcowy. Tym razem powinno być o wiele lepiej. Ich gra podaniowa powinna być elementem, dzięki któremu zwyciężą w tym meczu. Broncos grają Malo efektownie, ale niezwykle skutecznie. Bardzo dużo grają „dołem” co w tym meczu może nie przynieść pokładanych nadziei. Po katastrofalnej serii Chergers są faworytem według mnie, a pozostało tylko potwierdzić to na boisku.

Steelers @ Chiefs

Bez dwóch zdań Steelers są tutaj murowanym faworytem. Chiefs po stracie Cassela nie mają absolutnie czym zagrozić dobrze dysponowanej ekipie Steelers. W tym meczu podobnie jak z Pats inicjatywa jak i skuteczność będzie po stronie przeciwników.

Giants @ Saints

Zakończenie weekend bardzo ciekawym spotkaniem. Ciężko jest tutaj wskazać faworyta. Obie defensywy jak i ofensywy grają na podobnym poziomie. Ale w większości spotkań na szczycie Drew Brees pokazywał swój kunszt i według mnie Saints odniosą tutaj zwycięstwo. Może nie będzie ono pewne, ale jakże cenne dla Saints oraz dla Eagles, którzy maja nadzieję dogonić rywali z dywizji.

Denis Czarzasty

[email protected]