Rajd Polski: Mikołajki spodziewają się najazdu 100 tys. kibiców

 

 W 70. Rajdzie Polski, który jest dziewiątą rundą mistrzostw Europy, weźmie udział m.in. były kierowca Formuły 1 Robert Kubica.

– Pan Robert już u nas jest, odpoczywa, przygotowuje się do rajdu. Nie zdradzę, gdzie jest by mu tego spokoju nie przerywać – powiedziałburmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski, który przyznał, że spodziewa się najazdu gości już od środy. W tym dniu kierowcy rajdowi zaczną się zapoznawać z trasami. Dla kibiców jest to wyjątkowo dobra okazja do zobaczenia, jeszcze bez tłumu i kamer, swoich ulubionych zawodników.

 Władze Mikołajek spodziewają się w weekend ponad 100 tys. kibiców, którzy noclegi zarezerwowali już dużo wcześniej. Najtańsze miejsca w gospodarstwach agroturystycznych kosztują 30 zł.

 – Apelowaliśmy do mieszkańców, przedsiębiorców i branży gastronomicznej, by nie szaleli z podnoszeniem cen na rajd. Zależy nam na tym, by kibice wrócili do nas na wakacje, by tu spędzali urlopy. Wiem, że u nas i w najbliższej okolicy już nie ma wolnych pokoi, ale są w Giżycku, czy Piszu – powiedział Jakubowski i dodał, że rajd w naturalny sposób wydłużył w tym roku „i tak nie najgorszy sezon turystyczny”.

          Aby fani sportów motorowych byli zadowoleni przygotowaliśmy dla nich moc atrakcji. W piątek na rynku każdy z kierowców będzie się osobiście wpisywał na listę startową, powie parę słów do kibiców. Ponieważ nasz rynek nie jest ogromny – radzę, by przyjść tam jak najwcześniej – zasugerował Jakubowski.

 

Źródło: Eurosport.pl