REC Global dołącza do GlobalLogic

 

13 stycznia 2016 – San Jose, Kalifornia – GlobalLogic, potentat na światowym rynku oprogramowania, ogłosił włączenie w swoje struktury REC Global – firmy o polskich korzeniach, specjalizującej się w dostarczaniu usług w zakresie rozwoju oprogramowania głównie w obszarze systemów wbudowanych (ang. embedded systems). GlobalLogic umacnia w ten sposób swoją pozycję w Europie, jednocześnie rozszerzając usługi w zakresie inżynierii oprogramowania o nowe gałęzie przemysłu oraz nowych klientów na całym świecie. Firma GlobalLogic staje się tym samym jednym z największych dostawców usług inżynierii oprogramowania, w wysoce strategicznym regionie jakim jest Europa Środkowa i Wschodnia.

REC Global, z siedzibą główną we Wrocławiu, firma, która z sukcesem dostarcza specjalistyczne rozwiązania systemowe dla klientów z wielu branż, takich jak: motoryzacja, telekomunikacja, internet rzeczy, czy też automatyka, poprzez połączenie z GlobalLogic, zyskuje szerszy dostęp do rynków światowych i nowych technologii. Stwarza to również szansę na jeszcze dynamiczniejszy rozwój spółki poprzez pozyskiwanie nowych klientów i budowanie kolejnych zespołów inżynierów.

„Założyciele i zarządzający REC Global zbudowali imponującą platformę składającą się z wysokich umiejętności technicznych oraz długiej i ciągle rosnącej listy światowej klasy partnerów i klientów”, komentuje Shashank Samant, CEO, GlobalLogic. “Wiarygodność i specjalizacja REC Global umożliwi nam dalsze poszerzanie i różnicowanie naszej oferty oraz koncentrację na pojawiających się potrzebach klientów w zakresie nowych obszarów inżynierii oprogramowania. Bardzo się cieszymy, że w tej podróży będą nam towarzyszyć świetni ludzie z REC Global.”

“Przyszedł czas, aby nasza firma weszła na kolejny etap rozwoju. Współpraca z taką marką jak GlobalLogic otwiera przed nami nowe perspektywy, dając nam możliwość projektowania i rozwoju w Europie, jak i zapewnia dostęp do nowych rynków i klientów na całym świecie”, mówi Krzysztof Kuliński, CEO, REC Global. “Naszym celem zawsze było wykorzystanie wszelkich możliwości, które dają nam szansę na pozyskanie klientów najbardziej innowacyjnych marek na świecie. Jesteśmy gotowi do podjęcia następnego kroku w rozwoju naszej firmy, teraz jako część rodziny GlobalLogic.”

O GlobalLogic
GlobalLogic to lider w świadczeniu usług z zakresu pełnego cyklu rozwoju oprogramowania. Wykorzystuje integrację specjalistycznej wiedzy z wielobranżowym doświadczeniem, aby połączyć twórców oprogramowania z rynkiem globalnym. Dzięki intuicji zdobytej podczas pracy nad innowacyjnymi produktami i przełomowymi technologiami, firma współpracuje z klientami pokazując w jaki sposób strategiczne badania oraz rozwój mogą stać się narzędziem do zarządzania ich przyszłością. Ze swoją centralą w Stanach Zjednoczonych, w Dolinie Krzemowej, oraz centrami projektowymi na całym świecie, GlobalLogic współpracuje z klientami z takich branż, jak: cyfrowe media, elektronika, opieka zdrowotna, infrastruktura, finanse, handel detaliczny oraz usługi telekomunikacyjne.

O REC Global

http://www.rec-global.com/

REC Global jest dynamicznie rozwijającą się grupą firm dostarczających profesjonalne usługi z zakresu inżynierii oprogramowania, takie jak: projektowanie, rozwój, integracja i weryfikacja. Zespół składający się z ponad 500. wysoce wykwalifikowanych inżynierów pracujących w centrach badań i rozwoju w Polsce, na Słowacji i w Chorwacji pracuje z wymagającymi klientami z wielu branż, takich jak: motoryzacja, przemysł morski, półprzewodniki, internet rzeczy (IoT) i komunikacja maszyn, automatyka przemysłowa oraz telekomunikacja.