Relacja z Mistrzostw Świata Poduszkowców 2010

Pawel

 

 

Pawel Polski Klub Poduszkowców wystawił TEAMPOLAND w składzie Paweł Rogowski (Formula 1), Jakub Furmański(Formula 50) oraz Maciej Uchman (Formula Novice/ Formula S)

W środę Maciej Uchman uległ wypadkowi podczas sesji treningowej w wyniku którego mocno uszkodził poduszkowiec i trafił do służb medycznych, na szczęście nie odniósł poważniejszej kontuzji. Poduszkowiec został naprawiony na czwartek tak więc Polski zespół stracił jeden start w EnduRace, ale udało się wystartować w pozostałych dwóch. Ostatecznie Maciej Uchman wycofał się po EnduRace ze startów w FS ze względu na kontuzje .

 

Jakub Furmański po wyścigach EnduRace startuje w Formule50, ale uszkodzenia w poduszkowcu nie pozwalają na dobre rezultaty jednak zdobywa cenne doświadczenie.

Rogowski Od czwartku na torze pojawił się Paweł Rogowski ze swoim nowym poduszkowcem w Formule1. To niesamowita klasa, moc silników przekracza 150KM a przyspieszenia do 100km/h to niecałe 6sek. Prawdziwe potwory dla których żadna nawierzchnia nie jest straszna.  Już pierwsze próby czasowe Pawła pokazały że pomimo jest to jego pierwszy występ w tej klasie to może nawiązać walkę ze sporą częścią zawodników.  Ostatecznie w kwalifikacjach zajmuje 9 miejsce. W wyścigach jest jeszcze lepiej zajmuje kolejno 8, 7, 7, 8 miejsce co po dwóch dniach startów daje mu 8-smą pozycję i stratę 1 punktu do 7-mej pozycji i 2-óch d 6-tej.

W niedzielę ze względów na zbyt silny wiatr nie odbywa się ostatni wyścig Formuły 1. Wynika z tego, że mistrzem świata zostaje Michele Scanavino – to jego 3. tytuł Mistrza Świata! Polak Paweł Rogowski plasuje się ostatecznie na 8. miejscu, co podkreślmy jeszcze raz jest wynikiem historycznym :) Ze względu na środowy incydent Macieja Uchmana poduszkowiec służący zarówno w Endurace jak i Formule 50 nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z innymi zawodnikami. Ostatecznie uplasował się na 22. miejscu, Maciej Uchman ze względu na kontuzje wycofał się z zawodów.

Ekipa

Polska ekipa na mistrzowstwach wWielkiej Brytanii

Link:

http://www.powersport.pl/index.php?page_id=341

Źródło: www.powersport.pl