Rozkołysać Navy Pier

festival

festival

Magnesem był niewątpliwie występ legendy polskiej muzyki pop-rockowej zespółu De Mono, który przypomniał swoje liczne przeboje i zaprezentował najnowsze, ale już znane publiczności w Chicago, utwory.

 

Ciepło przyjęto także dynamiczną Mandarynę i grupy 2Day z Chicago, a Funky Polak jeszcze raz dowiódł, że ma zagorzałych fanów wśród polskich emigrantów. Wystąpiły także polonijne zespoły ludowe i taneczne: Wici, Szkółka przy Zarządzie Głównym Związku Podhalan,  Lajkonik, Polonia, Wesoły Lud i Jump.

National

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Bank National City jednym z głównych sponsorów festwalu

Do atrakcji festiwalu „Poland on the Pier” przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych należały dziecięce Warsztaty Teatralne „Little Stars” Agaty Paleczny. Dzieci miały też do swojej dyspozycji ogródek zabaw.

koncert

Wiele firm przygotowało stoiska festiwalowe, na których oferowały specjalne promocje, losowania nagród oraz rozdawano przeróżne gadżety i upominki.

Pier

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Śpiewa Mandaryna

 

Funky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na scenie-Funky Polak

Na swoim chętnie odwiedzanym stoisku bank National City oferował możliwości zapisania się na karty kredytowe, a każdy z aplikantów otrzymywał pamiątkowy szalik kibica. Ponadto rozdawano upominki dla dzieci i dorosłych – wiele z nich zaprojektowano specjalnie z myślą o polonijnych klientach: podkładki pod myszki, książeczki do kolorowania w języku polskim, odświeżacze do samochodu czy wachlarze z emblematami narodowymi były szczególnie docenianie przez odwiedzających.

Jump

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zespół JUMP

Z kolei sieć supermarketów Jewel-Osco przygotowała degustacje dostępnych na półkach ich sklepów polskich produktów, takich jak soki Tymbark czy woda Nałęczowianka, a każda osoba zapisująca się na kartę stałego klienta otrzymywała okazjonalną koszulkę lub ekologiczną torbę.

Bank

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

National City rozdaje prezenty

Na miejscu znajdowały się także stoiska oferujące pyszne polskie jedzenie z Kasia’s Deli i zaopatrzone w piwo Żywiec i wódkę Sobieski bary. Bezpłatny, organizowany przez Polsko-Amerykańki Instytut Kultury i Edukacji (PACEI), we współpracy z Konsulatem Generalnym RP w Chicago i miastem Chicago, festiwal nie odbyłby się gdyby nie wsparcie sponsorów, wśród których byli m.in.: National City, Żywiec, Jewel-Osco i Sobieski. 

Osco

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stoisko Jewel -Osco

Celem festiwalu, oprócz obchodów święta 3-go maja i 5 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej, było wsparcie polskiego Seminarium Biskupa Abramowicza w Chicago. Podczas festiwalu odwiedzający mieli możliwość złożenia donacji na Seminarium, które zostały w całości przekazane na utrzymanie Seminarium, przygotowującego polskich księży do posługi w Archidiecezji Chicago. Seminarium Biskupa Abramowicza wraz z rektorem ks. Markiem Kasperczukiem serdecznie dziękuje za wszystkie donacje i docenia hojność Polonii. 

 

Wiceminister

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na  festiwalu w Navy Pier przemawia przedstawiciel delegacji z Polski, wiceminister gospodarki Rafał  Baniak.

Polonia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Festiwal Poland on the Pier pokazał po raz kolejny, że Polonia potrafi łączyć wspaniałą rodzinną zabawę ze wspomaganiem szlachetnego celu.

Do zobaczenia za rok!

 

NavyPier

Zdjecia: Integra Communications i Krystyna Teller

Zapraszamy do galerii zdjęć z festiwalu na Navy Pier
POLISHNEWS GALLERY
Album: Festiwal Poland on the Pier 2 maja, 2009

https://www.polishnews.com/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=310