Serce złapane w sieci

Internet

Jego wszechobecność sprawia też, że coraz bardziej mu ufamy. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach, które pomogą nam bezpiecznie poruszać się w wirtualnym świecie.

Internet Według badania European Trusted Brands,  trzy  czwarte Polaków wierzy w informacje znalezione w sieci. W skali europejskiej zaufanie do Internetu ma 49 procent osób. Jak widać,  Internet jest dziś szybkim, potężnym i dla wielu osób – wiarygodnym źródłem wiedzy.

Co raz częściej planując wakacje zamiast udać się do biura podróży – zamawiamy wycieczkę przez Internet. Chcąc kupić telewizor, najpierw szukamy o nim opinii na forach dyskusyjnych.

A szukając miłości? Tu też sieć przychodzi nam z pomocą. Nikogo już nie dziwi ogromna popularność serwisów społecznościowych czy randkowych.

W Stanach Zjednoczonych jedno na osiem małżeństw miało swój początek właśnie w sieci.

Jednak, aby znaleźć prawdziwą drugą połówkę w Internecie, też trzeba wiedzieć gdzie szukać. Łatwo bowiem dać się zwieźć, gdy nie widzimy, kto siedzi „po drugiej stronie”. Znane są liczne przypadki podawania się za kogoś, kimś się nie jest. Jeśli zależy nam zatem na wartościowej znajomości, powinniśmy odwiedzać odpowiednie strony internetowe.

– Nasz serwis wyznacza dobre praktyki dotyczące funkcjonowania w rzeczywistości www. Portal www.znajomapolonia.com ma w środowisku  internetowym opinię miejsca bezpiecznego i godnego zaufania. Tutaj użytkownicy mają pewność, że informacje zawarte na stronie – zarówno artykuły, jak i dane innych użytkowników – są sprawdzone i prawdziwe – mówi Kamil Orzeł, szef katolickiego portalu randkowego znajomapolonia.com.

Serwis jest dobrym przykładem platformy wymiany poglądów, szansy dla wielu osób na zbudowanie uczciwych relacji, opartych na Bogu. Użytkownicy przechodzą tu dokładną procedurę rejestracji. Każda osoba musi napisać o sobie kilka słów, by dać się poznać innym. Dzięki temu w portalu nie ma anonimów, fikcyjnych kont czy niezidentyfikowanych postaci.

W takim wirtualnym miejscu spotkań internauci mogą naprawdę się otworzyć. Mają pewność, że ich dane czy zdjęcia nie zostaną wykorzystane w nieuczciwy sposób, np. do celów marketingowych, co często zdarza się w niesprawdzonych serwisach. Dlatego tak ważna jest czujność w poszukiwania portalu, w którym bez obaw będziemy mogli czuć się pewnie i bezpiecznie.

Znajomapolonia.com