Skarbnik Illinois, odwiedził wystawę “Polki w Chicago 2012”

 W poniedziałek, 17 grudnia 2012 roku, miała miejsce uroczysta inauguracja wystawy fotograficznej “Polki w Chicago 2012”  Barbary Gąsior, z udziałem Polek,  ich rodzin, przedstawicieli władz stanowych, dziennikarzy oraz zwiedzających. Wystawa prezentowana była przez 3 dni w siedzibie budynku stanu Illinois – Thompson Center, w centrum Chicago pod adresem 100 W. Randolph Street (na głównym poziomie).

 Natomiast w środę, 19 grudnia przed południem, wystawę odwiedził Skarbnik Stanu Illinois, Dan Rutherford wraz ze swoimi współpracownikami, wśród których była pani Barbara Chałko, odpowiedzialna za współpracę ze środowiskami etnicznymi. W poniedziałek nie mógł on uczestniczyć w otwarciu, ponieważ przebywał poza Chicago, ale obiecał, że pojawi się po powrocie i słowa dotrzymał. Po obejrzeniu zdjęć, wręczył list gratulacyjny autorce wystawy Barbarze Gąsior, a następnie złożył gratulacje patronującej wystawie organizacji Polish Women in Business na ręce jej prezesa, Aliny Mikołajczyk.

 Skarbnik Stanowy Dan Rutherford i Alina Mikolajczyk

 Wystawa  fotograficzna „Polki w Chicago 2012”,  obejmuje portrety 33. Polek, które zainspirowały Barbarę Gąsior  swoją osobowością, pracą oraz zaangażowaniem społecznym. Sylwetka każdej z pań jest prezentowana na trzech fotografiach, po to, aby zaprezentować osobowość każdej z nich w kreatywny sposob.   http://people-aroundtheworld.com/ 

 Anna Klocek z dziećmi obok swoich zdjęć portretowych

  Patronem wystawy jest organizacja Polskich Kobiet Biznesu (Polish Women in Business), http://www.polishwomeninbusiness.org do której Barbara należy od kilku lat i której członkinie zainspirowały ją do realizacji takiego projektu, a także wsparły ją pod względem organizacyjnym. Alina Mikołajczyk pogratulowała artystce sukcesu w imieniu koleżanek z organizacji.

 List gratulacyjny dla PWB