Spotkanie informacyjne o tymczasowych prawach jazdy

 

Inicjatywa Polonijna zaprasza na spotkanie informacyjne, podczas którego wszyscy zainteresowani będą mogli poznać szczegóły ustawy, dzięki której wszyscy mieszkańcy stanu Illinois, wliczając w to tych, którzy nie mają uregulowanego statusu imigracyjnego, już od 1 grudnia będą mieli możliwość starania się o tymczasowe prawo jazdy (Temporary Visitor Driver’s Licenses –TVDL).

Po 13 latach nieustających starań i pod wpływem nacisków organizacji pro-imigracyjnych, takich jak Inicjatywa Polonijna, legislatura stanowa uchwaliła ustawę, która została podpisana w styczniu br. i wejdzie w życie 1 grudnia 2013 roku. Wprowadzając regulacje, które pomagają imigrantom w pełni zintegrować się i umożliwiają uczestnictwo w życiu społecznym, stan Illinois po raz kolejny zademonstrował, że jest najbardziej pro-imigracyjnym stanem w kraju. Ustawa ma historyczne znaczenie z innego też powodu: jest to pierwsza tego typu ustawa uchwalona od 2003 roku, która jednocześnie podniosła Illinois do rangi czwartego stanu w Stanach Zjednoczonych, który pozwala imigrantom, bez względu na ich status imigracyjny, na legalne prowadzenie pojazdów mechanicznych.

Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się jakie warunki należy spełnić by starać się o tymczasowe prawo jazdy (Temporary Visitor Driver’s Licenses –TVDL): wymagane dokumenty, proces egzaminacyjny, system wydawania dokumentu. Prowadzący spotkanie wyjaśnią również dlaczego posługiwanie się tymczasowym prawem jazdy NIE świadczy o nie posiadaniu legalnego statusu imigracyjnego.

KIEDY: Środa, 30 października 2013
8:00 pm – 9:00 pm
GDZIE: Centrum Kopernikowskie Annex
5214 W. Lawrence Ave
Chicago, IL 60630

http://polishinitiative.org