Spotkanie uczestników konkursu „Być Polakiem”

Drodzy Uczestnicy Konkursu „Być Polakiem”

Organizujemy spotkanie uczestników konkursu „Być Polakiem” z poprzednich XIV edycji. Zapraszamy pełnoletnich uczestników lub, za zgodą rodziców, uczestników szesnastoletnich i siedemnastoletnich do udziału w tym wydarzeniu pt. „Młoda Polonia 2.0”.

Spotkanie odbędzie się w dniach 23 – 25 listopada br. w Warszawie.

Jego celem jest stworzenie przestrzeni do poznania się, rozmowy i zawiązania przyjaźni młodych Polaków, żyjących poza granicami Polski, ale świadomych swej polskości.

Ramowy program spotkania; 23 listopada – przywitanie i zakwaterowanie uczestników od godziny 17.00 24 listopada – otwarcie spotkania „Młoda Polonia 2.0”, sesja poranna: spotkania i dyskusje o tym, co Polska robi dla Was i co Wy możecie zrobić dla Polski, sesja popołudniowa: z wizytą w Otrębusach u zespołu „Mazowsze”. 25 listopada – sesja poranna: warsztaty w grupach zadaniowych, sesja popołudniowa: wizyta w Parlamencie RP, projekcja animowanego filmu „Chłopi” zgłoszonego do nagrody Akademii Filmowej Oskara i spotkanie z aktorami, kolacja podsumowująca w Wilanowie, 26 listopada – dzień wyjazdu uczestników

Organizator zapewnia: pobyt w hotelu, program merytoryczny i artystyczny oraz w 75% pokrywa koszty podróży.

Uczestnicy konkursu „Być Polakiem”, legitymujący się paszportem kraju zamieszkania, na pytanie – co Was łączy? Bez wahania odpowiadali – Łączy nas Polska! To konkretna i ważna odpowiedź, bo Polska nie może łączyć na chwilę. Łączy nas na zawsze jako jeden naród, choć rozsiany po świecie Ostatni Prezydent Polski na Obczyźnie Ryszard Kaczorowski tak zdefiniował troskę o Polskę „Kochać Ojczyznę to dbać, by flaga polska zawsze powiewała na równi z innymi flagami”. Każdy z nas na swój sposób i wedle własnych możliwości realizuje to przesłanie. Jak Wy je rozumiecie? O tym właśnie chcemy rozmawiać podczas spotkania „Młoda Polonia 2.0”.

Zainteresowanych udziałem w spotkaniu „Młoda Polonia 2.0” prosimy o wypełnienie niżej zamieszczonej ankiety i przesłanie jej drogą elektroniczną do dnia 10 listopada br. na adres; [email protected], dodatkowe informacje; + 48 607 43 68 42 lub + 48 603 330 905 Zainteresowanym prześlemy zaproszenie i szczegółowy program. Ilość miejsc ograniczona. O przyjęcie na spotkanie decyduje kolejność zgłoszeń.

ZAPRASZAMY!

W imieniu Organizatora

Joanna Fabisiak,

Poseł na Sejm RP

Aplikacja uczestnictwa w spotkaniu „Młoda Polonia 2.0”

Warszawa, 23 – 25 listopada 2023 r.

  • Nazwisko i imię…………………………………………………………………………….

  • Kraj……………………………………………………………………………………………….

  • Wiek……………………………………….

  • dane do kontaktu, adres e -mail, numer telefonu komórkowego…

…………………………………………………………………………………………………….

…………………………………………………………………………………………………….

  • Zajęcie wykonywane; uczeń, student, osoba pracująca

  • Zaangażowanie w sprawy polonijne;

  • Aktualne………………………………………………………………………………………

  • Planowane……………………………………………………………………………………

  • Osoby rekomendujące uczestnika spotkania „Młoda Polonia 2.0 ”.

  • Przewidywany koszt podróży na spotkanie…………………………………

Aplikację proszę przesłać na adres: [email protected]

Informacje dodatkowe tel. + 48 607 43 68 42, + 48 603 330 905