Stan Illinois honoruje Dzień Pułaskiego

Hymny

Hymny (Chicago, IL)… 5 marca w Muzeum Polskim w Ameryce, 984 N. Milwaukee Ave, Chicago, miały miejsce oficjalne obchody Dnia Pułaskiego. Na uroczystości ku czci gen. Kazimierza Pułaskiego obecni byli przedstawiciele władz amerykańskich i polonijnych organizacji. Polskę reprezentowała prezydent miasta Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. 

 

 Firma Jewel-Osco już tradycyjnie z okazji Dnia Pułaskiego ufundowała stypendia dla wyróżniających się studentów polskiego pochodzenia. W tym roku pięć stypendiów, każde w wysokości $1000, wręczył w imieniu Jewel-Osco prezes firmy Brain Huff.

 Tegoroczni stypendyści to Marta Budzikowska, Joanne Dynak, Anna Mikulski, Kamil Plecki i Agata Turowski. Jewel-Osco przekazało również donację w wysokości 5 tys. dolarów na potrzeby Muzeum Polskiego w Ameryce.

 Polonia
Kolejną donację na rzecz tej instytucji, także w wysokości 5 tys. dolarów, przekazali w imieniu Banku PNC prezes Joe Gregoire i wiceprezes Linda Morris. Fundusze wspomogą wysiłki Muzeum w zachowaniu dziedzictwa kulturowego Polski i Polonii w Stanach Zjednoczonych. 

Morris

Joe Gregoire i Linda Morris z PNC wreczją donacje na rzecz Muzeum

 Podczas uroczystości w Muzeum zostały także wręczone nagrody laureatom konkursu artystycznego i konkursu na wypracowanie zorganizowanych przez The Council of Educators in Polonia, a sponsorowanych przez Krakus. Konkursy oparte były o tematykę programu “The Legend of Krakus”. Uczniowie szkół podstawowych otrzymali dyplomy i pozłacane monety z Mennicy Polskiej, a uczniowie szkół średnich otrzymali dyplomy i nagrody pieniężne. Dodatkowo Krakus przekazał po $1000 trzem polskim szkołom oraz 3 tys. dol. na rzecz Muzeum.

laureaci

Laureaci konkursów Krakusa

Uroczystość ku czci generała Kazimierza Pułaskiego jest hołdem złożonym bohaterowi dwóch narodów, który walczył o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Generał Pulaski urodził się w Polsce w rodzinie szlacheckiej w 1747 roku i zginął z ran odniesionych w bitwie pod Savannah w 1779. Nazywany “ojcem amerykańskiej kawalerii”, Kazimierz Pułaski pozostaje symbolem walki o “wolność waszą i naszą”.

 

Pulaski

O PNC:
The PNC Financial Services Group, Inc. (
www.pnc.com) jest jedną z największych w kraju organizacji zróżnicowanych usług finansowych, dostarczającą usługi w zakresie bankowości detalicznej i biznesowej; specjalistyczne usługi dla firm i organów rządowych, włączając bankowość korporacyjną, finansowanie w dziedzinie nieruchomości i pożyczki w oparciu o posiadany majątek; zarządzanie majątkiem i zarządzanie aktywami.

O JEWEL-OSCO:
Jewel-Osco, należące do grupy SUPERVALU, posiada 183 sklepy w stanach Illinois, Iowa oraz Indiana. Ta przodująca na rynku chicagowskim sieć supermarketów oferuje swoim klientom produkty spożywcze oraz aptekę pod jednym dachem, jak również wiele dodatkowych usług, takich jak stacje benzynowe przy niektórych sklepach. Jewel-Osco powstało w 1899 i jako odpowiedzialna społecznie firma służy lokalnym społecznościom, wśród których funkcjonuje. Aby uzyskać więcej informacji na temat Jewel-Osco, proszę odwiedzić stronę internetową
www.jewelosco.com lub www.oscopharmacy.com.

O KRAKUS:
Szynka Krakus jest prawdziwą polską szynką, która powstaje według autentycznych polskich receptur. Szynka uznawana jest za “najbardziej utytułowaną szynkę na świecie“, taką reputację wypracowano dzięki udziałom w międzynarodowych wystawach i konkursach. Więcej informacji na temat Krakus Ham można uzyskać na stronie:
http://www.krakusfoods.com/

Autorem zdjęć jest Dariusz Lachowski/Integra Comm.