Tour de Ski bez Justyny Kowalczyk

 

– Bardzo mi przykro, ale nie w zaistniałej sytuacji nie mogę wystąpić w Tour de Ski – poinformowała dziś rano Justyna Kowalczyk. Czterokrotna zwyciężczyni Tour de Ski zrezygnowała z udziału w tym prestiżowym cyklu z powodu zmian w programie, jakie w ostatniej chwili wprowadzili organizatorzy.

Z powodu braku śniegu drugie zawody Tour de Ski – bieg na 10 km techniką klasyczną zostały zastąpione sprintem techniką dowolną. Tym samym w siedmoetapowym Tour de Ski tylko dwa biegi zostaną przeprowadzone stylem klasycznym.
Zatem w dzisiejszym prologu (3 km techniką dowolną) wystartują tylko trzy Polki: Kornelia Kubińska, Paulina Maciuszek oraz Sylwia Jaśkowiec. Początek zawodów o godzinie 14:00. W rywalizacji mężczyzn (prolog o długości 4,5 km), rozpoczynającej się o godzinie 15:15 zobaczymy: Macieja Kreczmera, Macieja Staręgę, Sebastiana Gazurka i Jana Antolca.
Podczas Tour de Ski 2013/2014 rozegranych zostanie siedem etapów w Niemczech, Szwajcarii i Włoszech. W niemieckich i szwajcarskich etapach udział wezmą Paulina Maciuszek, Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Kubińska, Maciej Kreczmer, Jan Antolec, Maciej Staręga i Sebastian Gazurek. Do Toblach i Val di Fiemme wyruszą natomiast tylko Kornelia Kubińska, Paulina Maciuszek, Jan Antolec oraz Maciej Kreczmer.

http://europejczycy.info