Wernisaż Barbary

W niedzielę  tj. 17 marca 2013, w prywatnym klubie golfowym Ridgemoor Country w Chicago,  na imprezie „ Gala 2013” zorganizowanej przez  panią Barbarę Gąsior mieliśmy szansę odnaleźć co najmniej 30 polskich dam, prezentowanych na fotogramach przez artystę fotograf Barbarę Gąsior i autorkę projektu fotograficznego portretów kobiet “ Polki w Chicago 2012” Wystawa ta była również prezentowana wcześniej w  James R. Thompson Center w Chicago, na zwiedzenie której wybrało się kilka tysięcy osób.

Prowadzący, Agnieszka Topolska i Włodek Bochenek dziękujac Barbarze Gąsior za zorganizowanie „Gali 2013 „

Prezentacja „Polek 2012”  podczas „Gali 2013” odbywała się między poszczególnymi blokami muzycznymi w których promowali się młodzi utalentowani polonijni muzycy. Na Gali zostały przedstawione panie: Grażyna Maneykowski, Dorothy Małachowski, Anna Klocek, Małgorzata Kotlarska, Marta Róg, Teresa Habczyk, Małgorzata Sypień, Krystyna Teller, Agnieszka Rapacz, Sylwia Lisiecki, Anna Tomaszewski, Rysia Skirucha, Kasia Wiska, Elzbieta Stolarczuk, Alina Mikołajczyk.

Wszystkie panie odpowiadały na kilka pytań zadawanych przez prowądzących imprezę: Agnieszkę Topolską oraz Włodka Bochenka.

Na pytania odpowiada Małgorzata Kotlarska

 Goście pani Barbary nie zawiedli się ponieważ obok fotogramów można było usłyszeć dźwięki muzyki na żywo w wykonaniu tak różnych i tak interesujących artystów, jak i różnorodne jej formy od fortepianu i wiolonczeli po skrzypce, perkusję i gitarę.

Grażyna Maneykowski, właścicielka salonu jubilerskiego” Archer Gold Jewelry, odpowiada na pytania dotyczące wspólpracy z fotografem podczas sesji zdjęciowych.

Członkinie PWB i goście Gali 2013

Muzycy, którzy wystąpili na Gali 2013 to:  Sarah Berger – wiolonczela;  
Danuta Berger – fortepian; Daniel Jonak – fortepian
Michał Sowacki – skrzypce; Victor Kuru – skrzypce
Andrzej Dylewski & Rafi – perkusja; Tomek Ciastko – gitara elektryczna.

Michał Sowacki z mamą Katarzyna Sowacki

 Serwowano również  elegancko przygotowany i smaczny posiłek  oraz  napoje. Wszystko to, służyło promocji pań będących w jakiś sposób wyróżniającymi się w działalności businessowej oraz swoimi pasjami w środowisku polonijnym.

 Sylwia Lisiecki przy swoim portrecie

Wybór dam pochodzących ze środowiska polonijnego, po przyjrzeniu się fotogramom z uwagą, nasuwa podejrzenie, że artyska kreuje „obraz pełen ciepła i dobra” a nawet „przyjaznego zauroczenia”, czego w codziennym amerykańskim programie raczej trudno się dopatrzeć. Nie wiemy, czy to jest celowy zabieg artystki, czy jest to jeden z wielu możliwych odczytów motywacji tego rodzaju. Czujemy jednak, że o tego rodzaju wizerunek każdy z nas będzie chętnie zabiegał. Ba, tego właśnie sobie życzymy.

Elzbieta Parker z Krystyną Teller

Każda z pań prezentowana jest przy pomocy trzech ujęć wyraźnie różnych, pokazujących spektrum możliwości charakteru ale także potencjał nastrojów, form i zaczepki.
Zaczepki dla oka obserwatora na pewno.
Sama artystka o wystawionych pracach mówi jedynie w kontekście włożonego wysiłku. Nie udało mi się nakłonić Jej do zwierzeń na temat uczuć. A przecież każdy fotogram to lawina nieraz całkiem gorących odczuć i nastrojów, skojarzeń i marzeń.
A przecież trzeba marzyć.

Kasia Wiska, Anna Tomaszewski, Marta Róg, Barbara Gąsior, Krystyna Teller, Alina Mikołajczyk, Małgorzata Kotlarska, Agnieszka Rapacz, Agnieszka Topolska oraz Walter Bochenek

Więcej informacji o projekcie „Polki w Chicago 2012”, oraz o nowych projektach Barbary Gąsior :http://people-aroundtheworld.com/

Barbara Gasior jest członkiem zarządu Polish Women in Business (PWB), organizacji niedochodowej, której to członkinie były jej inspiracją na projekt „Polki w Chicago 2012”.  http://www.polishwomeninbusiness.org/

Urywki z tego niecodziennego spotkania „ Gala 2013” można zobaczyć na YOUTUBE:
http://www.youtube.com/watch?v=FWdq1h5vE0A&feature=youtu.be
oraz w Galerii POLISHNEWS.com
https://www.polishnews.com/gallery/gallery/28541 i https://www.polishnews.com/gallery/gallery/28542

TPI

Panie: Iryna Havryluk, Barbara Gąsior, Katarzyna Sowacki, Alina Mikołajczyk, Anna Klocek