Z fabryki Boeinga w Seattle w Stanach Zjednoczonych do Polski przyleci nowy Boeing 737 MAX 8; samolot dołączy do floty PLL LOT.

Boeing 737 MAX 8 w barwach Batik Air Malaysia/en.wikipedia.org

Z fabryki Boeinga w Seattle w Stanach Zjednoczonych do Polski przyleci nowy Boeing 737 MAX 8; samolot dołączy do floty PLL LOT.

LOT ma obecnie 11 Boeingów 737 MAX 8. W lutym br. prezes PLL LOT Michał Fijoł poinformował, że spółka zamówiła kolejne 11 maszyn, które LOT ma otrzymać do końca pierwszej połowy 2025 roku.

Nowy boeing – MAX 8, który ma latać w barwach LOT jest to dwusilnikowy, wąskokadłubowy samolot odrzutowy produkowany przez amerykański koncern The Boeing Company. Maszyna może zabrać na pokład 186 pasażerów.
LOT poinformował, że wkrótce spółka pozyska trzy nowe samoloty typu Embraer 195-E2 od amerykańskiego leasingodawcy Azorra. Pierwszy z nich trafi do floty przewoźnika w lipcu br. 

Obecnie LOT posiada flotę 43 E-Jetów, co czyni go jednym z największych operatorów embraerów w Europie.

Na trasach dalekiego zasięgu Polskie Linie Lotnicze LOT bezpośrednio latają do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii i Korei Południowej. 

Połączenia te obsługują Boeingami 787 Dreamliner. Przewoźnik ma też połączenia bezpośrednie z wieloma europejskimi stolicami, m.in. Londynem, Paryżem. 

LOT w ubiegłym roku przewiózł na pokładach swoich samolotów 10 mln 30 tys. pasażerów.
Głównym akcjonariuszem PLL LOT jest Skarb Państwa, który ma 69,30 proc. udziałów w spółce. 

Drugim akcjonariuszem (30,7 proc.) jest Polska Grupa Lotnicza (PGL), należąca w 100 proc. do Skarbu Państwa. 

ŹRÓDŁO: Info: (PAP)