Zwierzyniec w Kałkowie

 

Redakcja Polish News, w minioną niedzielę udała się na wycieczkę do świętokrzyskiego Kałkowa. Jest tutaj Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Pani Ziemi Świętokrzyskiej. Jedną z atrakcji tego miejsca jest znajdujace się tutaj Mini Zoo. 14 kwietnia, obchodzony jest Dzień Wszystkich Zwierząt, dlatego też nasza redakcja została zaproszona przez Koło Poetów Świętokzryskich do tego uroczego miejsca.

Atrakcja nie tylko dla najmłodszych

Mini Zoo, to niezwykła atrakcja dla młodszych i starszych turystów. Pawie spacerujące dumnie po swym wybiegu, przyciągają uwagę niejednego człowieka. Strusie, bardzo często pozwolą na zrobienie sobie fotografii. Najbardziej towarzyskie są jednak papugi, które ciekawie obserwują spacerowiczów.

Wiersze o ukochanych stworzeniach

Pani Janina Adamczyk z Koła Poetów Świętokrzyskich, deklamowała w Kałkowie napisane przez siebie wiersze, które dotyczą miłości człowieka do zwierząt.

…Czy potrafią galopować, szczekać, łasić się czy gdakać
to są dla nas przyjaciółmi, mogą lizać nas i skakać
choć tak silne, są bezbronne, na człowieka dobroć liczą
wiele myślą, obserwują, patrzą nas nas, ale milczą

co w tej główce się pojawi, co ta głowina wymyśli
to spowite tajemnicą, to mędrcowi się nie przyśni….

Turyści z Australii
Obchody Dni Wszystkich Zwierząt, celebrowane były także przez przybyszy z Australii, którzy mieli ze sobą specjalne proporczyki, obrazujące przyjaźń czlowieka do tych niewinnych stworzeń.

Jak mawiał święty Franciszek z Asyżu, Bóg błogosławi wszystko co stworzył, a więc nie tylko człowiekowi. My też pokochajmy ziwerzęta, które potrafią nam odwzajemnić każde uczucie. Bądźmy dobrzy dla zwierząt, nie tylko podczas ich święta.

Ewa Michałowska – Walkiewicz
[email protected]