Allison Payne mistrzynią ceremonii w PMA

Payne

 

 

 Payne

M. Cieśla,  A. Payne, J. Drobot  podczas wręczania wyróżnień.

     W tym roku impreza odbywająca się pod hasłami roku Ignacego Paderewskiego miała szczególny wydźwięk bowiem mistrzynią ceremonii i wspólgospodarzem wieczoru była Allison Payne. Allison Payne jest dziewięciokrotną zdobywczynią nagrody Emmy, prowadzi półudniowe wiadomości WGN-TV, jest gospodarzem programu „People to People” i jak sama twierdzi – jest dumna ze swojej 20 letniej współpracy z WGN-TV.

Poświęcam więcej miejsca tej damie telewizji amerykańskiej nie tylko dlatego, że jest niewątpliwą gwiazdą mediów ale także dlatego, że jest przemiłą, inteligentną i oczywiście przystojną kobietą, potrafiącą porozmawiać z każdym na dowolny temat. Ja osobiście wymieniłem z nią opinie na temat Bliskiego Wschodu, gdyż Allison Payne w 2006 podróżowała po tym regionie przy okazji rozmów pokojowych a ja uczestniczyłem w misji pokojowej U.N. na Bliskim Wschodzie nieco wcześniej.

     No i jeszcze jeden bardzo ważny fakt – Allison uczestniczyła w piątkowej uroczystości z własnej inicjatywy, a my Polacy niezbyt często znajdujemy się przecież w centrum uwagi tak popularnych ludzi mediów amerykańskich jak właśnie Pani Payne.

Przejdźmy jednak do tego co najważniejsze, czyli do uroczystości wyróżnienia członków PMA – członkowstwem wieczystym. Oto lista nagrodzonych:

Kenneth P.Gill (Lake Zurich , IL)

Walter Cebulski, MD (Chicago,IL)

Council of Educators in Polonia (Chicago, IL)

Esther Witek (Chicago, IL)

Emilia Plater Polish Language School – Jolanta Harrison, President (Schaumburg, IL)

Marian K. Sromek (Chicago, IL)

Marie i Richard Rogowski (Palm Beach Gardens , FL)

Robert E. Michalak (Redmond, WA)

Peter H. Finie (Camarillo, CA)

Jan T. Osada (Chicago, IL)

 

Oprócz wyżej wymienionej mistrzyni ceremonii, nagrody wręczali: Joseph A. Drobot, Jr. – President of the Polish Roman Catholic Union of America ; Maria Cieśla – President of The Polish Museum of America ; Jan Loryś – Director of The Polish Museum of America. Gratulacje wyróżnionym złożył Robert Rusiecki – vicekonsul RP.

 

Warto dodać, że podczas tego uroczystego wieczoru prezentowany był projekt zagospodarowania IV pietra muzeum i utworzenia tam galerii. Projekt prezentował osobiście jego twórca – architekt Sean Ciolek pracujący w charakterze wolontariusza.

 Ciolek

   Architekt S. Ciolek i jego projekt.

Jak zwykle nad wszystkim czuwali niezauważalni na pierwszy rzut oka: Krystyna Grell , Małgorzata Kot i Monika Nowak. Po odrestaurowanej Sali I.J. Paderewskiego oprowadzała służąca w tym dniu jako przewodnik Halina Misterka. Całość imprezy opatrzyli tłem muzycznym duet: Anthony Kawalkowski i Dr. William Crowle.

Kowalkowski

A. Kawalkowski i W. Crowle umilali wieczór swą muzyką

Ten szczególny wieczór zakończyła uroczysta kolacja. Trzeba przyznać, że takie imprezy jak ta przywracają we mnie wiarę w solidarność naszego narodu jako całości – bez względu na to jak daleko i głęboko sięgają korzenie Polonusów gotowych stawić się z pomocą tej patriotycznej placówce na każde wezwanie.

Informacje o Muzeum: http://www.polishmuseumofamerica.org/

 

Tekst i zdjęcia: Jacek Urbańczyk

 [email protected]

Zdjęcia z uroczystości w Muzeum Polskim w naszej galerii:

https://www.polishnews.com/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=310