Chór Uniwersytetu Gdańskiego „NON SERIO” wraca do Chicago z koncertem  „Z Polską w sercu”!

Chór Uniwersytetu Gdańskiego „NON SERIO” wraca do Chicago z koncertem 

Z Polską w sercu”!

Niedziela, 7 lipca, godz. 6 PM

Akademia Muzyki PaSO, 5400 N. Lawler Ave., Chicago IL

Wstęp wolny, sugerowana donacja $20,

konieczna rezerwacja-  773 467 9000

Chór Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego przebywa w Stanach Zjednoczonych na zaproszenie Uniwersytetu Steven Point (WI). Zespół zdobył serca licznie zgromadzonych słuchaczy pięknym koncertem przebojów filmowych zaprezentowanym kilka dni temu w Akademii Muzyki PaSO. Szlak trasy koncertowej dwukrotnie prowadzi przez Chicago, dlatego – choć zatrzymują się na krótko – mamy szansę usłyszeć wspaniałych gdańskich śpiewaków po raz drugi w najbliższą niedzielę. Tym razem wykonają utwory stanowiące przekrój twórczości polskich kompozytorów – od dawnych, po współczesnych.

Z pewnością radość sprawią słuchaczom zarówno pieśni artystyczne Fryderyka Chopina, czy Stanisława Moniuszki, jak i popularne piosenki takich autorów, jak Seweryn Krajewski, Marek Grechuta, czy Agnieszka Osiecka, które znamy i lubimy śpiewać, m.in. Piosenka o Okularnikach, Niepewność, Anna Maria i inne.

W bogatej, prawie 35-letniej historii chóru ważne i zaszczytne miejsce zajmuje czynny udział w dorocznych uroczystościach związanych z ruchem Solidarności oraz rocznicami wydarzeń sierpniowych roku 1980.

Koncert poprzedzi prelekcja pt. „Gdańsk, stocznia i Solidarność”. Będzie to krótka opowieść (ok. 20 min) o historii Gdańska, Stoczni Gdańskiej, jej rozkwicie, a przede wszystkim o wydarzeniach historycznych, dla których była tłem w 2 połowie XX wieku. Wykład ilustrowany zdjęciami współczesnymi i archiwalnymi poprowadzi Małgorzata Geringer d’Oedenberg, przewodnik Europejskiego Centrum Solidarności.

Tradycyjnie wieczór w Akademii zakończy poczęstunek, spotkanie i ciekawe rozmowy z gośćmi z Polski. 

ZAPRASZAMY!

Wstęp WOLNY, sugerowana donacja $20KONIECZNA rezerwacja!

Tel. 773 467 9000

Akademia Muzyki PaSO

5400 N. Lawler Ave., Chicago, IL 60630

www.pasochicago.orgampaso.org