Co dalej z reformą imigracyjną – nowe regulacje prawne Urzędu Imigracyjnego

 

 

CO:             W niedzielę 18 września Inicjatywa Polonijna zaprasza na spotkanie informacyjne, które odbędzie się o godz. 11:15 am w kościele Św. Ferdynanda przy 5900 W. Barry Ave w Chicago, IL 60634.

 

W lipcu i sierpniu tego roku Departament of Homeland Security (DHS) oraz Immigration and Custum Enforcment (ICE) wystosował dwa komunikaty, które mają szanse w pozytywny sposób wpłynąć na sytuację osób, które są aktualnie w procesach deportacyjnych. Jest to pierwszy, bardzo konkretny krok w kierunku reformy imigracyjnej oraz ogromne zwycięstwo organizacji pro-imigracyjnych, takich jak Inicjatywa Polonijna.

 

DHS zobowiazuje się, że w ciągu najbliższych miesięcy przeanalizuje akta ponad 300,000 imigrantów, którzy są aktualnie w trakcie procesu deportacyjnego. Jeżeli imigrant nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych oraz kwalifikuje się do jednej z kategorii wymienionych w komunikacie istnieje szansa zamknięcia procesu deportacyjnego dla takiej osoby.

Z uwagi, że są to nowe regulacje jeszcze nie przetestowane w praktyce liderzy Inicjatywy Polonijnej organizują spotkanie informacyjne podczas, którego zostaną wyjaśnione poszczególne komunikaty. Podczas spotkania liderzy Inicjatywy Polonijnej przedstawia jaki wpływ nowe komunikaty mają na osoby w procesach deportacyjnych oraz wszystkich innych imigrantów nie posiadających legalnego statusu w Stanach Zjednoczonych.

 

Każdego dnia w USA deportowanych jest 1100 osób. Jeżeli chcesz poznać jakie prawa Ci przysługują przyjdź na spotkanie. Pomóż sobie!

  

KTO:           Liderzy Inicjatywy Polonijnej oraz zainteresowani członkowie polonijnego środowiska będą uczestniczyć w otwartym spotkaniu wspólnie z członkami parafii Kościoła Św. Ferdynanda.

 

KIEDY:        Niedziela, 18 września, 2011

11:15 am – 12:30 pm

 

GDZIE:        Kościół Św. Ferdynanda

5900 W. Barry Ave

Chicago, IL 60634

Polish Initiative of Chicago

(773)463-1416  [email protected] 

 www.polishinitiative.org