Do polonijnych żeglarzy i przyjaciół żeglarstwa w Polsce i USA

 Kpt. Andrzej Piotrowski na jachcie ” Solidarity”2004r

REJS do Gibraltaru …

Uczcijmy wspólnie pamięć tragicznej śmierci Generała Władysława Sikorskiego który zginął w niewyjaśnionych okolicznościach 4 lipca 1943 roku, w katastrofie lotniczej w okolicy Gibraltaru. W związku z 80-ta rocznicą śmierci Generała Sikorskiego, polonijni i polscy żeglarze płyną swoimi jachtami i spotykają się w Gibraltarze 4 lipca b.r.

Generał Władysław Sikorski

Polonię USA reprezentuje Kpt., Andrzej Piotrowski.   

Kpt., Andrzej Piotrowski  będzie płynął jachtem  Wagner II,  którym niedawno nasz polonijny żeglarz samotnie ukńczył rejs  dookoła świata  zapoczątkowany przed 2gą wojną światową przez Władysława Wagnera.

Kpt Wagner nie mógł swojego rejsu ukonczyć, ponieważ Niemcy napadli  na Polskę i musiał  zatrzymać się w Angli, tuż przed wyruszeniem w ostatni odcinek podróży do Polski. Ze  względu na swoje antykomunistyczne poglądy do Polski już nie wrócił, a jego nazwisko i osiągnięcia były w PRL-u objęte nakazem milczenia. 

      Kpt Andrzej Piotrowski, który ukończył rejs Kpt Wagnera i w ten sposó uhonorował jego pamięć , został ostatnio  nominowany  do prestiżowej nagrody Kolosów 2023.

  Jacht Kpt.Wagner II w Gdyni

Ponieważ  Jacht  Kpt.Wagner II po ostatniej wyprawie z Azorów do Gdańska i dewastującym sztormie na Atlantyku wymaga jeszcze  kosztownych napraw, mamy ogromną nadzieję, że Polonia USA dołączy się do zbiórki funduszów na ten zacny  cel. 

   Z góry dziękujemy bardzo serdecznie za każde donacje, które można przesyłać na adres naszej organizacji z dopiskiem Rejs…

https://www.poloniaforpoland.com/

lub wplacac bezpośrednio do banku  LIBERTY BANK, nr konta Polonii for Poland: 584525810.

UWAGA: Donacje można będzie odliczyć –  od podatku za rok 2023.

Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy!

Do zobaczenia w Gibraltarze!

Polonia for Poland  6209 N. Milwaukee Ave, Chicago, IL 60646

Home | Polonia for Poland

Gibraltar