FESTIWAL CHLEBÓW ŚWIATA 13-15. MARCA 2015

Miejsce: Zespół Szkół nr 11 im. Władysława Grabskiego w Warszawie, ul. Ratuszowa 13.

Program:
13.03 od godz. 09.00 do godz. 17.00
14.03 od godz. 10.00 do godz. 18.00
15.03 od godz. 10.00 do godz. 16.00

 


Celem tej inicjatywy jest promocja chleba, pokazanie jego powszechności, oraz różnorodności. Zaplanowaliśmy, że będzie się składała się z dwóch segmentów: pierwszy to prezentacja wypieków pieczywa według receptur kultywowanych z różnych części świata, drugi to ekspozycja producentów pieczywa oraz związanych z piekarnictwem produktów. Nie zabraknie też pokazu rodzajów ziarna oraz mąki.

Realizacją projektu będzie bezprecedensowa ekspozycja chlebów świata, pozwalająca poznać nie tylko dzieje chleba, ale też wszelkie jego odmiany występujące w różnych regionach świata. Taka prezentacja to podkreślenie uniwersalnego charakteru chleba, jako pożywienia, które w znanej czy nieznanej nam dotychczas innej formie można znaleźć w każdym zakątku kuli ziemskiej zamieszkałym przez ludzi. Odkąd istnieje pismo, wzmiankowano na temat chleba, toteż, dodatkowo, jego kultowa i kulturowo – symboliczna wartość jest nie do przecenienia

Taka formuła lekcji historii, wiedzy o kulturze, podstaw przedsiębiorczości, wiedzy o społeczeństwie, połączona z degustacją, niewątpliwie uatrakcyjni zbliżający się PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY a uchroni od feralnego piątku, 13-go.
Zaproszenie kierowane do szkół jest tym bardziej zasadne, że rolę współorganizatora naszej inicjatywy przyjął na siebie Zespół Szkół nr 11 im. Władysława Grabskiego w Warszawie, otwierając dla Festiwalu swoje szkolne podwoje.

Wystawcom oddajemy do dyspozycji 1700 m2 powierzchni wystawienniczej. Dzięki współpracy z urzędami dzielnic Warszawy, szkołami, mediami w pierwszej edycji festiwalu udział wzięło ok 14 tys. osób.
http://chlebyswiata.pl/