FORUM GOSPODARCZE POLONII ŚWIATA. Tarnów, 2-5 września 2017r. 

 Tegoroczne Forum Gospodarcze Polonii Świata odbędzie się w Tarnowie w dniach 3-5 września 2017r.

Program tegorcznego Forum jest dedykowany przedsiębiorcom, organizacjom otoczenia biznesu i samorządowcom. W niedzielę (03.10.br.) będzie dniem wolnym od oficjalnych spotkań. Od południa goście Forum mogą już zajmować zarezerwowane wcześniej pokoje hotelowe, a wieczorem zwiedzić Stare Miasto i atrakcje Tarnowa w towarzystwie przewodnika. W tym dniu organizatorzy przewidzieli wyłącznie jedno spotkanie integracyjne dla zaproszonych gości zagranicznych. Prezydent Tarnowa podejmie Polonię kolacją powitalną, w której udział wezmą m.in. władze Miasta Tarnowa ( Zarząd, Radni i dyrektorzy departamentów).Oficjalna inauguracja II Forum Gospodarczego Polonii Świata odbędzie się w poniedziałek o godz. 10:00 w siedzibie Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, przy ul. Mickiewicza 4.

W programie Forum zaplanowano cykl paneli tematycznych poświęconych współpracy gospodarczej polskich przedsiębiorstw  z „polnijnymi” firmami, możliwości wsparcia firm z Polski przez Polonię w krajach swojej działalności oraz współpracy organizacji otoczenia biznesu na rzecz promocji Marki Polskiej i wizerunku Polski i Polaków w Świecie. Poszczególne Regiony RP ( województwa, powiaty, gminy) będą miały okazje spotkać się z organizacjami Polonijnymi, które zainteresowane są trwałą i długoterminową współprcą. Polskie miasta będą miały możliwość nawiązać kontakty umożliwiające  podpisanie umów w ramach międzynarodowego projektu miast partnerskich „sister- city”.

Przez dwa dni zarejestrowani uczestnicy Forum wezmą udział w spotkaniach B2B, a polscy przedsiębiorcy, samorządy i organizacje będą miały możliwość i okazję dokonać prezentacji własnych ofert dedykowanych Polonii, w szczególności w zakresie inwestycji, kooperacji i propozycji turystycznych, w tym tzw. turystyki zdrowotnej (uzdrowiska, medical-spa, kliniki specjalistyczne).

Szczególnym wydarzeniem w trakcie Forum będzie wybór i przyznanie tytułu „Orzeł Gospodarczy Polonii  Świata”.  Zgłoszeń do nominacji dokonywać mogą organizacje otoczenia biznesu z terenu Polski oraz z całego Świata, gdzie czynnie działają organizacje „Polonijne”.  Uprawnione do zgłoszeń są również polskie placówki dyplomatyczne (Ambasady RP, Konsulaty, Wydziały Handlu i Inwestycji RP).

Kryterium wyboru określają wyjątkowe cechy i zasługi na rzecz promocji Polski, w tym  niekwestionowany autorytet w środowisku swojego zamieszkania oraz osiągnięty sukces gospodarczy, bądź naukowy.

Zapraszamy zainteresowanych i uprawnionych do składania propozycji i zgłoszeń za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie Forum „Kandydat do tytułu ORZEŁ GOSPODARCZY POLONII ŚWIATA”  (www.polonia4um.com ).