Grant dla Zrzeszenia Amerykańsko Polskiego

ZAP

Grant z CVS Caremark Community został przyznany Zrzeszeniu na podstawie złożonej aplikacji i ścisłej procedurze selekcji. Granty przyznane zostały organizacjom, które podzielają z CVS Caremark troskę o osoby nieubezpieczone, zarówno dorosłe jak i dzieci, i zapewniają im dostęp do kompleksowej opieki zdrowotnej.

„Dzięki grantom z CVS więcej nieubezpieczonych osób w Chicago otrzyma niezbędne usługi medyczne na wysokim poziomie, które oferowane bedą przez profesjonalny i oddany personel”, powiedział Howard Shansky, wiceprezydent oddziału CVS/pharmacy na terenie Chicago.

Program oświaty zdrowotnej ZAP odgrywa istotną rolę wśród Polonii borykającej się z brakiem ubezpieczenia zdrowotnego oraz barierą językową uniemożliwiającą wielu klientom otrzymanie niezbędnej opieki medycznej. W ciągu ostatniego roku ponad 700 Polaków skorzystało w ZAP z bezpłatnych szczepień, badań szkolnych i lekarskich, kontroli dla osób z cukrzycą, wysokim ciśnieniem i cholesterolem. Większość z nich uzyskała również informacje w języku polskim o profilaktyce zdrowotnej i pomoc w uzyskaniu skierowania na mammografię lub badania prostaty. Pracownicy ZAP wypełnili ponad 1,400 aplikacji na All Kids – stanowe ubezpieczenie medyczne dla rodzin o niskich dochodach.

Pomimo że Polacy stanowią drugą co do wielkości grupę imigrantów w metropolii chicagowskiej, Zrzeszenie Amerykańsko Polskie jest jedyną agencją socjalną w tym mieście oferującą swoim rodakom szeroki zakres bezpłatnych programów w ich ojczystym języku. Oczywiście ZAP pomaga nie tylko Polakom, ale wszystkim osobom w potrzebie. Każdego roku ponad 13,000 osób korzysta z programów ZAP, do których należą między innymi klasy angielskiego, szkolenia komputerowe, szkolenia zawodowe dla pomocy pielęgniarskich i biurowych, porady zawodowe, pośrednictwo pracy, porady rodzinne i indywidualne, pomoc dla ofiar przemocy, terapia odwykowa, tłumaczenia i pomoc w wypełnianiu dokumentów urzędowych, kursy na obywatelstwo, usługi imigracyjne, programy dla młodzieży, osób starszych, schronisko dla bezdomnych mężczyzn. 

CVS Caremark jest największym w kraju dostawcą leków wypełniającym rocznie ponad 1 mld recept. Dzięki swoim bezkonkurencyjnym serwisom, CVS przekształca system usług medycznych w Stanach Zjednoczonych. Korporacja wprowadziła efektywny system obniżenia kosztów pozwalający 6,200 sklepom i aptekom CVS osiągać znaczną poprawę jakości opieki zdrowotnej. Informacje na temat CVS są dostępne na http://investor.cvs.com lub www.cvs.com/pressroom.

Zalożone w 1922 roku Zrzeszenie Amerykańsko Polskie jest jedyną agencją pomocy socjalnej w Chicago oferującą pełen zakres usług dla Polonii oraz wszystkich tych, którzy potrzebują pomocy. Główne działy ZAP to socjalny, edukacyjny, pośrednictwo pracy i imigracyjny. Ponad 3,000 osób miesięcznie korzysta z 31 programów oferowanych przez ZAP na południu i północy miasta. Aby uzyskać więcej informacji na temat działalności ZAP, proszę odwiedzić stronę www.polish.org.