III Rodzinny Festiwal “Niedziela w Krainie Sztuki”

Koncert

 

Koncert Paderewski Symphony Orchestra i Fundacja Kopernikowska zapraszają
na III Rodzinny Festiwal “Niedziela w Krainie Sztuki” – w najbliższą niedzielę, 3 czerwca od 2 do 7pm, w Copernicus Center
.
Festiwal jest niepowtarzalną szansą rozbudzenia artystycznych zainteresowań dziecka – w jednym miejscu, w ciągu kilku godzin można odwiedzić pracownię malarską, zagrać w muzycznej klasie, stanąć na teatralnej scenie, usłyszeć fragment najpiękniejszej literatury dziecięcej, nabyć ciekawą książkę za 1 $.

W bogatym programie m. in. pokaz umiejętności uczniów klas artystycznych:
Warsztatów Teatralnych Agaty Paleczny, pracowni ARTORIUM Barbary i Stefana Niedorezo oraz klas skrzypiec, fortepianu i gitary
Akademii Muzyki PaSO,
Oprócz tego:
czytanie poezji dziecięcej, “Talent detector”, czyli artystyczne porady i konsultacje oraz Kiermasz Książki Przeczytanej dla dzieci i młodzieży.

Punktem kulminacyjnym programu będzie inauguracja Pierwszego Chicagowskiego Tygodnia Czytania Dzieciom – we współpracy z Fundacją “Cała Polska czyta dzieciom” w ramach wielkiej społecznej kampanii promującej mądrą edukację.

Na maluchów czekają dodatkowe atrakcje: Moonwalk, Clown LULU i Myszka Miki. Czynny będzie letni bufet z lekkimi daniami i kawiarenka.

Festiwal zakończy pełnometrażowy film animowany “Sekret Eleonory” – o przygodach dzieci w magicznym świecie książek.

INFORMACJA:  773 957 7777    pasochicago.org