Jerzy Owsiak i przedstawiciele WOŚP w Pałacu Prezydenckim

 Fundacja kończy w tym roku 18 lat. Z tej okazji Para Prezydencka spotkała się z jej pracownikami.
– Gościmy dziś niezwykłe grono osób. (…) Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym. To środowisko wyjątkowe, któremu bakcylem robienia czegoś dobrego dla innych zarazić bardzo wielu i bardzo wiele dobrego same zrobić. Za to wszystko dziękuję – powiedział po spotkaniu prezydent.
– Cieszymy się, że mogliśmy dziś mówić o wolontariacie, naszym polskim i o budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Cieszymy się, że jako fundacja stworzyliśmy coś, co jest szanowane na całym świecie” – powiedział Owsiak.
 Poinformował też, że Para Prezydencka zgodziła się objąć patronat nad XX Finałem WOŚP, który odbędzie się w przyszłym roku. – Myślę, że wznieśliśmy się ponad wszelkie podziały, że łączymy ludzi i jeżeli teraz pan prezydent wraz z małżonką przyjęli to zaproszenie, to ja bardzo się z tego cieszę i mogę powiedzieć: do zobaczenia na XX Finale! – dodał Jerzy Owsiak.
 Prezydent zapowiedział także, że napisze list do uczestników Przystanku Woodstock, festiwalu organizowanego przez Fundację WOŚP.
 2 marca Fundacja WOŚP obchodziła 18-lecie swego istnienia. Spotkanie z Prezydentem było okazją do podsumowania jej dokonań w polskiej medycynie dziecięcej, złożenia relacji z tegorocznego Finału, oraz omówienie planów na przyszłość.
 
(PAP)