Koncert drewnianych ludków

 

W Stąporkowie w niewielkim miasteczku województwa świętokrzyskiego, po raz trzeci zorganizowana została wiosenna wystawa rzeźby ludowej.. Jej autorami byli okoliczni twórcy ludowi.

Oczy jak prawdziwe

-Najbardziej podobają mi się oczy i kapelusiki drewnianych ludków. Z daleka, sprawiają one wrażenie jakby były prawdziwe. Twórca tych drewnianych grajków, pan Jan Chętowski jest prawdziwym artystą- dodaje Alina Szymiłło.

Posłuchać tej drewnianej kapeli

-Przybyłem tutaj aż spod Orońska. Podoba mi się każdorazowa ta wystawa, na której są pokazywane prosto wykonane rzeźby ludowe. Dziś podobają mi się najbardziej ludziki – muzycy. Wykonane są one tak fajnie tak pociesznie, że chce mi się dzisiaj posłuchać tej drewnianej kapeli- wtrąca Andrzej Półtorak.

Każdy pomysł artystyczny jest na miarę złota

-Uważam, że każdego twórcę należy sowicie nagradzać. Marazm i codzienność dnia, nie wytrąciły ludowych twórców z ich zamiłowania i chęci tworzenia. Czy to będzie rzeźbiarz czy to będzie poeta, każdy jest dla mnie twórcą, którego powinny czekać splendory i uznanie- dodaje Katarzyna Czerwińska historyk sztuki.

Redakcja Polish News, dziękuje pani Marzannie Sikorze za zaproszenie na wystawę w Stąporkowie.

Ewa Michałowska – Walkiewicz
[email protected]