Koncert z okazji 11 listopada

 

W Skarzysku – Kamiennej, w Hotelu Promień w dzielnicy Zachodnie, miał miejsce piękny koncert, z okazji 97 rocznicy odyzskania niepodległości. Oprócz wspólnego śpiewania patriotycznych pieśni, koncert ten był uświetniony występem zespołu Perły z lamusa.

Pierwsza kadrowa

Jedną z piękniejszych pieśni patriotycznych, jest pieśń wykonywana na chwałę Pierwszej kadrowej, która w dniu 6 sierpnia 1918 roku, wyruszyła w swój pierwszy marsz spod krakowskich Oleandrów, by walczyć o niepodległość uciemiężonej zaborami ojkczyzny. W oczach wielu wykonawców tej pieśni, zabłysnęły łzy smutku, zadumy, ale też i niewypowiedzianego szczęścia.

Legiony…..

-Kolejną pieśnią która jest znana każdemu patriocie, jest pieśń nosząca tytuł Legiony. Jest to pieśń podsycająca honor walczącego Polaka, który miał to szczeście być legionistą marszałka Józefa Piłsudskiego. Kocham tę pieśń, która zawsze jest kawałkiem historii mojej rodziny. A tym bardziej jest mi ona bliska, gdy wykonuje ją zespół Perły z lamusa- wtraca Aniela Szumielewicz.

Takie spotkania scalają rodziny

Na wspomnianym koncercie, zebranych było ponad dwustu gości, z których jak zwykle największą grupę stanwili harcerze i kombatanci. Jednak wśród zebranych osób, wyróżniały się też rodziny, które w ten sposób oddawały cześć naszym bohaterom.

Rdakcja Polish News, dziękuje pani Halinie Nowak i Ani Tchórzewskiej za zaproszenie na ten niezwykły koncert.

Ewa Michałowska – Walkiewicz
[email protected]